Dodano: 25 października 2022r.

Leki na przeziębienie dla dzieci i dorosłych

Przeziębienie ma z reguły łagodny przebieg, a jego leczenie polega na odpoczynku, piciu dużej ilości płynów i leczeniu objawowym. Jakie leki na przeziębienie mogą pomóc w walce z bólem gardła, katarem, kaszlem i innymi objawami, które mu towarzyszą?

Leki na przeziębienie dla dzieci i dorosłych

 

Leki na przeziębienie dla najmłodszych

Przeziębienie atakuje nie tylko osoby dorosłe, ale i dzieci. Tu pojawia się pytanie, które leki na przeziębienie będą wskazane dla najmłodszych pacjentów? W sprzedaży dostępne są takie, które są nie tylko bezpieczne dla dzieci, ale i poprzez smak (np. truskawkowy) oraz postać (np. lizaki) sprawiają, że leczenie staje się mniej nieprzyjemne dla malucha. 

Szukasz czegoś do krótkotrwałego i objawowego leczenia gorączki, a także bólu (m.in. gardła, głowy) o małym lub umiarkowanym nasileniu? W ofercie Ziko Apteka znajdziesz lek w formie doustnej zawiesiny “APAP dla dzieci Forte”. Jeśli u Twojej pociechy pojawiła się gorączka, dreszcze, katar, ból, niedrożność przewodów nosowych i zatok przebiegająca z bólem ulgę może przynieść również “APAP Przeziębienie Junior”. To lek w formie saszetek, których zawartość rozpuszcza się w gorącej wodzie.

Oprócz leków na przeziębienie w formie doustnej zawiesiny czy saszetek producenci przygotowali coś specjalnie z myślą o najmłodszych pacjentach. W Ziko Apteka znajdziesz “Junior-angin lizaki” o przyjemnym truskawkowym smaku, które łagodzą stan zapalny gardła i pomagają zapomnieć maluchowi o bólu. 

Lek ziołowy w płynie, tabletki musujące, syrop, maść – sprawdź co pomoże Ci odzyskać lepsze samopoczucie

Wybór leków na przeziębienie jest na tyle duży, że nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem tego, który okaże się dla Ciebie najlepszy. Przy zakupie zwróć uwagę również na postać leku – łatwiej będzie Ci przyjmować lek w postaci tabletek musujących, a może wolisz syrop? 

W Ziko Apteka znajdziesz duży wybór leków w postaci tabletek (także tych musujących), saszetek do rozpuszczenia w wodzie, syropów oraz leków ziołowych w płynie. 

Ulgę w przypadku bólów mięśniowo-stawowych przyniosą Ci również maści ziołowe. Są one polecane nie tylko do nacierania, ale i inhalacji górnych dróg oddechowych w przypadku kaszlu oraz kataru. Przykładem leku roślinnego w postaci maści, który znajdziesz w naszej ofercie jest “RUB-AROM”. Wyróżnia się unikalną kompozycją składników, wśród których pojawia się m.in. olejek eukaliptusowy, olejek cedrowy, tymol. 

Nie pozwól, aby przeziębienie wykluczyło Cię z codziennych aktywności – wybierz z naszej oferty lek, dzięki któremu szybciej staniesz na nogi.

 

Źródło: artykuł partnera