Dodano: 06 maj 2020r.

Jak wybrać wygodny materac dla dwojga?

Większość dorosłych osób śpi na co dzień ze swoimi partnerami na jednym materacu. Ważne jest więc, aby był to materac odpowiednio dopasowany, zapewniający komfort obojgu partnerom. W dużej sypialni optymalnie sprawdzi się materac 200x220, który gwarantuje wiele przestrzeni. Jak wybrać jego poszczególne parametry, żeby cieszyć się wygodą przez kolejne lata?

materac dla dwojga

 

Szeroki materac 200x220 – solidny i wytrzymały

Tak duży rozmiar materaca sprawia, że jego konstrukcja musi być dopracowana do perfekcji. Tylko wtedy nie zegnie się on podczas transportu czy zmiany pościeli i nie ulegnie uszkodzeniu. Tacy producenci materacy jak Godre w swoim asortymencie oferują różne modele, wykonane z trwałych surowców, odpornych na odkształcenia i wygięcia. Bardzo polecanym rozwiązaniem jest materac sprężynowy kieszeniowy, ponieważ zbudowany jest między innymi z tysięcy sprężyn, a każda z nich znajduje się w swojej własnej kieszeni i działa niezależnie od innych. Takie materace można śmiało wybierać na wiele lat. Są również ciche i nie pojawia się na nich efekt falowania, kiedy jeden z użytkowników zmienia pozycję snu lub wstaje do łazienki w środku nocy. Bardzo ważne, aby taki materac 200x220 kieszeniowy lub Multipocket był transportowany na płasko. Poprzez zrolowanie materaca można go uszkodzić.

Jaka twardość materaca będzie najlepsza?

Każdy producent, jak na przykład Godre.pl oferuje swoje materace w różnych stopniach twardości. Bardzo ważne jest, żeby dostosować twardość wybranego modelu do masy ciała osoby śpiącej, ponieważ wtedy będzie optymalnie podpierał kręgosłup. Dobry materac do spania nie może być ani za miękki, ani za twardy. Jeśli partnerzy nie różnią się zbyt mocno budową ciała, znacznie łatwiej będzie im znaleźć materac 200x220, który będzie dla nich wygodny w takim samym stopniu. W przypadku osób o całkiem różnych potrzebach ciekawym rozwiązaniem może okazać się po prostu materac dwustronny, który po każdej ze stron ma nieco inną twardość. Wystarczy raz na jakiś czas zmienić stronę, na której śpimy, żeby dojść do kompromisu. Dzięki temu zwiększa się również żywotność materaca.

Jak rozpoznać dobrego producenta materaców

Producenci nowoczesnych materaców jak Godre.pl podpowiada, aby umiejętnie łączyć ze sobą materiały naturalne, tanie i wzmacniające konstrukcję wewnętrzną, z syntetykami podnoszącymi trwałość, funkcjonalność i chroniącymi np. warstwy zewnętrzne przed przebarwieniem lub zamoczeniem. Warto korzystać z tego typu porad, ponieważ mamy w takiej sytuacji pewność, że wiedza ta pozyskiwana jest od prawdziwych specjalistów. Łatwo można zresztą takie informacje zweryfikować, szukając ich w sieci. Jeśli są one pewne i sprawdzone, to znajdziemy je również w innych miejscach.

Przeciętny materac zamówiony prosto u producenta jak chociażby Godre, zbudowany z właściwie skomponowanych materiałów naturalnych i sztucznych lub też model całkowicie syntetyczny – sprawdzi się w większej liczbie przypadków, będzie też bardziej uniwersalny i wielozadaniowy, a wystawienie go na działanie czynników atmosferycznych nie powinno być tak szkodliwe.

Materace o rozmiarze 200x220 odnajdziesz na: https://godre.pl/Materace-na-wymiar/Materac-200x220-cm-do-lozka-do-spania

 

Źródło: Artykuł sponsorowany, fot. Pexels