Dodano: 27 grudnia 2023r.

Czy warto zainwestować w soniczną szczoteczkę do zębów?

Jeśli chcesz, aby Twoje zęby i dziąsła były zdrowsze, musisz zapewnić im pielęgnację na wysokim poziomie. Nie jesteś w stanie osiągnąć tego za pomocą szczoteczki tradycyjnej, dlatego warto sięgnąć po urządzenie z silnikiem elektrycznym, np. szczoteczką soniczną. Czy warto w nią zainwestować?

Czy warto zainwestować w soniczną szczoteczkę do zębów?

 

Nie wiesz, czym jest i jak działa szczoteczka soniczna? Jest to urządzenie, które z racji silniczka elektrycznego traktowane jest jak szczoteczka elektryczna. To, co je wyróżnia, to technologia fal dźwiękowych o częstotliwości 260 Mhz. Podczas pracy szczoteczki sonicznej dochodzi do zjawiska kawitacji – cząsteczki wody i pasty do zębów łączą się ze sobą, a powstające w wyniku tego mikrobąbelki rozchodzą się po całej jamie ustnej, trafiając nawet do jej trudno dostępnych miejsc, a następnie oczyszczając je z różnych nieczystości, np. płytki nazębnej. Szczoteczki soniczne przystosowane są do wykonywania ruchów wymiatających. Najwyższa prędkość ich pracy to około 96 000 ruchów na minutę. Wyposażone są również w kilka trybów (m.in. standardowy, wybielający, delikatny, do masażu dziąseł itd.), końcówki wymienne (o różnym przeznaczeniu) czy funkcje zapewniające komfort użytkowania (np. timery, czujniki, wskaźniki itd.). Jak uważasz, czy warto zainwestować w szczoteczkę soniczną?

Soniczna szczoteczka do zębów – dla kogo?

Szczoteczka soniczna jest urządzeniem, które wyróżnia się skutecznym i zarazem bezpiecznym działaniem. Może być stosowana zarówno przez dorosłych, jak i dzieci już od 3. roku życia. Urządzenia stworzone dla młodszych użytkowników muszą jednak charakteryzować się mniejszą obudową, delikatniejszymi ruchami czy też miękkimi włóknami. Szczoteczki soniczne najczęściej rekomendowane są osobom z nadwrażliwością zębową, aparatem ortodontycznym, mostami, protezami i koronami. Sprawdzą się również u tych, którzy cierpią na problemy z dziąsłami. Niektóre modele posiadają specjalne tryby pracy do ich masażu, co poprawia ich ukrwienie oraz wzmacnia je.

Soniczna szczoteczka a manualna szczoteczka do zębów

Wszystkie badania oraz wszyscy specjaliści potwierdzają zgodnie, że szczoteczka soniczna jest zdecydowanie lepsza od szczoteczki manualnej właściwie pod każdym względem.

Przede wszystkim wykonuje o wiele więcej ruchów na minutę pracy, co pozwala jej na usunięcie większych ilości płytki nazębnej oraz resztek pokarmowych. Maksymalna prędkość szczoteczki sonicznej wynosi 96 000 na minutę, podczas gdy za pomocą szczoteczki tradycyjnej wykonamy zaledwie kilkaset ruchów w tym samym czasie. Oprócz tego szczoteczka soniczna wyróżnia się bezpiecznym działaniem. Z kolei niektóre szczoteczki manualne, z uwagi na twardość włókien, mogą podrażniać nasze dziąsła oraz wywoływać ich krwawienie.

Szczoteczka soniczna zazwyczaj wyposażona jest w kilka trybów pracy i końcówki wymienne, dzięki czemu każda osoba może wybrać ten odpowiedni dla siebie. Stosując to urządzenie, nie musisz samodzielnie odmierzać czasu szczotkowania zębów, gdyż zrobią to za Ciebie specjalne timery, czyli czasomierze.

Szczoteczka manualna góruje nad szczoteczką soniczną tylko i wyłącznie w jednym aspekcie. Jest po prostu dużo tańsza. Kupimy ją już za kilkanaście złotych, podczas gdy standardowa szczoteczka soniczna kosztuje co najmniej 200 złotych. Warto sprawdzić przed zakupem porównanie i zestawienie najlepszych urządzeń – soniczna szczoteczka do zębów ranking.

Zalety sonicznej szczoteczki do zębów

Zastanawiasz się, czy warto zainwestować w soniczną szczoteczkę do zębów? Oczywiście, że tak! Poniżej znajdziesz argumenty na poparcie tej tezy w postaci zalet szczoteczki sonicznej. Oto one:

 • cicha praca,
 • poręczność,
 • łatwa obsługa,
 • niewielki rozmiar,
 • ruchy wymiatające,
 • kilka trybów pracy do wyboru,
 • kilka końcówek wymiennych do wyboru,
 • poprawa zdrowia zębów i dziąseł w krótkim czasie,
 • timery pilnujące właściwego czasu mycia zębów,
 • niezwykle precyzyjne usuwanie płytki nazębnej,
 • efekt świeżego oddechu utrzymujący się dłużej,
 • efekt bielszych zębów już po kilku tygodniach stosowania,
 • zapobieganie dolegliwościom jamy ustnej, np. próchnicy czy paradontozie,
 • wydajny akumulator, który pozwala na pracę szczoteczki nawet przez dwa miesiące bez konieczności ładowania.

 

Źródło: artykuł partnera