Dodano: 12 września 2023r.

Pomoce dydaktyczne dla nauczycieli - co obejmują?

Nieodzownym narzędziem pracy każdego nauczyciela, zarówno przedszkola, jak i szkoły, są materiały i pomoce dydaktyczne. Obejmują one cały zakres materiałów, których celem jest uatrakcyjnienie przeprowadzanych zajęć i zwiększenie ich skuteczności. Urządzeniem, bez którego żaden nauczyciel nie jest w stanie wykorzystać dzisiejszego potencjału jest laptop. W tym roku każdy nauczyciel otrzyma środki na dofinansowanie jego zakupu, co będzie nieocenioną pomocą zarówno dla nauczyciela, jak i dla dzieci.

Pomoce dydaktyczne dla nauczycieli - co obejmują?

 

Pomoce dydaktyczne dla nauczycieli - co obejmują?

Pomoce dydaktyczne to materiały, które wspierają pracę nauczyciela na każdym etapie, zarówno w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym, jak i szkolnym. Obejmują m.in. gotowe karty pracy, pomoce naukowe, plansze dydaktyczne i wszystko to, co stanowi pomoc dla uczniów. w zrozumieniu danych zagadnień. Rolą pomocy dydaktycznych jest nie tylko edukowanie, ale także wspieranie i stymulowanie ciekawości do poznawania świata. Gotowe materiały dydaktyczne pozwalają zaplanować i przeprowadzić ciekawe zajęcia dydaktyczne bez konieczności spędzania zbyt dużej ilości czasu na przygotowywanie własnych materiałów. Poza tym, gotowe materiały dydaktyczne sprawiają, że zajęcia są ciekawe i atrakcyjne dla uczniów, a nauka przychodzi po prostu szybciej.

Materiały dydaktyczne i pomoce edukacyjne dla nauczycieli przedszkola

Nauczyciele w przedszkolu muszą wykazać się ogromną kreatywnością, by zapewnić dzieciom atrakcyjne zajęcia każdego dnia. W przypadku przedszkoli, warto korzystać z pomocy dydaktycznych, które będą przyjazne dzieciom, zapewnią im ciekawie spędzony czas i łatwość w przyswajaniu nowych informacji. W dzisiejszym świecie materiały dydaktyczne zazwyczaj dostępne są w wersji cyfrowej, gotowej do wydrukowania. To sprawia, że nieodzownym urządzeniem w wyposażeniu każdego nauczyciela jest laptop.

Darmowy laptop dla nauczycieli

Jak wiadomo, obecnie trwają prace nad ustawą dotyczącą wsparcia kompetencji cyfrowych. Zakłada ona możliwość dofinansowania zakupu laptopów zarówno dla uczniów, jak i dla nauczycieli. Każdy bon na laptop dla nauczyciela ma mieć wartość 2500 zł. Dzięki możliwości uzyskania dofinansowania, każdy nauczyciel uzyska niezbędne narzędzie do tworzenia i wykorzystywania pomocy dydaktycznych, co z pewnością przełoży się na jakość kształcenia i nauki w przedszkolach i szkołach. Bon będzie można wykorzystać na dofinansowanie zakupu laptopa, trzeba jedynie pamiętać, że konieczne będzie dostosowanie się do nałożonych z góry wytycznych dotyczących m.in. modelu zakupionego sprzętu.

 

Źródło: artykuł partnera, fot. Pexels