Dodano: 05 luty 2019r.

5 sposobów na sensowne pozbycie się niepotrzebnych książek

Jeśli zalegają Ci książki, nie chcesz ich wyrzucić, tylko zrobić z nimi coś sensownego - to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie! Sposobów na to, aby pozbyć się z głową książek, jest wiele. Ten tekst przedstawia 5 z nich.

 

1. Podarunek

Niepotrzebne książki to doskonały pomysł na podarunek dla kogoś. Z pewnością nasi bliscy ucieszą się z jakieś ciekawej pozycji wartej przeczytania. Możemy także wesprzeć naszą ulubioną bibliotekę takim podarunkiem, z pewnością przyjmą go z radością. Dzięki temu wiele ludzi będzie miało możliwość przeczytania tego, co my sami zdążyliśmy już poznać. Zaletą takiego pozbycia się książek jest to, iż z pewnością poczujemy się rewelacyjnie dzięki naszej hojności i dobru.

2. Portale aukcyjne i ogłoszeniowe

Niepotrzebne książki mogą być źródłem dodatkowej gotówki. Trzeba tylko włożyć trochę wysiłku w proces sprzedaży. W sieci roi się od miejsc, które mogą być nam pomocne. Serwisy aukcyjne i ogłoszeniowe są warte naszej uwagi. Aby pozbyć się książek, potrzebujemy dobrych zdjęć tego, w jakim są stanie i oczywiście przyda się także konkretny opis danej pozycji. Możliwe, że uda nam się komuś sprzedać część naszego niepotrzebnego zbioru bądź nawet całość. Jedak wymaga to z naszej strony odrobiny wysiłku i czasu...

3. Skup książek

Wygodne rozwiązanie, aby zarobić na niepotrzebnych książkach, nie ruszając się z domu! Jednym z ciekawych serwisów wartych uwagi jest: https://skupszop.pl/ gdzie mamy możliwość sprzedania swoich książek wydanych po 2005 roku. Portal zwraca koszt przesyłki paczki bądź gwarantuje darmowy odbiór przesyłki przez kuriera. Szybka i wygodna metoda, aby zyskać nieco grosza bez ryzyka.

4. Antykwariat

Możemy także wyruszyć na poszukiwania antykwariatów i tam spróbować sprzedać zalegające nam książki. Jednak należy brać pod uwagę, że tylko jakaś część lub może nawet nic nie zostanie przyjęte. Różnie to bywa i zależy od specyfiki danego antykwariatu. W takich miejscach znacznie łatwiej sprzedać niepotrzebne podręczniki do szkół aniżeli zwykłe pozycje.

5. Oddać na makulaturę

W ostateczności możemy książki oddać na makulaturę. Szczególnie te, które nie nadają się już do niczego poprzez fatalny stan fizyczny. Oddanie ich na skup makulatury to ekologiczne działanie. Zwykle dostaniemy tu coś w zamian. Nie zawsze są to pieniądze (czasami jest to fizyczny towar z papieru), ale i tak takie rozwiązanie jest lepsze niż wyrzucenie niepotrzebnych książek do śmieci!

 

Źródło: Artykuł partnera