Dodano: 29 wrzesień 2020r.

Zalety zdalnej nauki języków obcych

Tegoroczna pandemia utrudniła wiele aspektów życia i wymusiła na nas przeniesienie różnych aktywności do internetu. Za pośrednictwem komputerów pracujemy, rozmawiamy z przyjaciółmi, relaksujemy się po trudnym dniu, a także… uczymy się. To dotyczy nie tylko dzieci i młodzieży w wieku szkolnym! Również dorośli mogą rozwinąć swoje umiejętności dzięki nauce zdalnej. Jednym z przykładów jest kurs języka niemieckiego, angielskiego lub dowolnego innego. Dlaczego warto podjąć naukę w trybie online?

Zalety zdalnej nauki języków obcych

 

Nauka w miejscu, które Ci odpowiada

Marzy Ci się dobra szkoła języka angielskiego lub kurs języka niemieckiego, a może rozpoczęcie nauki jakiegoś bardziej niszowego języka, a przy tym mieszkasz na wsi lub w małym mieście? A może zwyczajnie nie znajdujesz odpowiedniej oferty w swojej okolicy, za to proponuje ją Gdańsk czy Warszawa, odległe od Ciebie o kilkaset kilometrów? Dzięki nauce zdalnej duże odległości nie stanowią problemu. Nie ma znaczenia, w jakim miejscu w Polsce czy na świecie przebywasz. Twój lektor może prowadzić zajęcia ze szkoły językowej w Gdańsku, nawet gdy mieszkasz na drugim końcu Polski lub Europy.

To także doskonałe rozwiązanie dla osób, które często podróżują. Zdalny tryb nauczania nie wymusza przyjazdów w określone miejsce, dostosowanych do grafiku zajęć. Zamiast tego wystarczy dostęp do internetu i dowolne urządzenie — telefon, tablet lub komputer — by skorzystać z wartościowych, rozwijających zajęć pod okiem lektora. Nie ma znaczenia, czy uczysz się od podstaw, pobierasz korepetycje, czy wybierasz specjalistyczny kurs języka niemieckiego. Zajęcia z lektorem mogą odbyć się bez względu na Twoją lokalizację, także na urlopie, wyjeździe służbowym lub podczas podróży życia.

Oferta najlepsza dla Ciebie

Dużą zaletą zdalnej nauki jest to, że nie musisz decydować się na ofertę, która Cię nie zadowala. To częsty problem mieszkańców niewielkich miejscowości — zdarza się, że w mieście jest jedna szkoła języka angielskiego o średnim poziomie nauczania, gdy tymczasem znajdujesz szkoły językowe w Gdańsku z mnóstwem pochlebnych opinii. Wybierając naukę online, masz szansę kształcić się u profesjonalistów w tej dziedzinie, pobierając korepetycje, przygotowując się do egzaminów językowych lub podnosząc swoje kwalifikacje zawodowe.

Dodatkowo ucząc się zdalnie, możemy wybrać dowolny poziom nauczania — dokładnie tak jak w przypadku tradycyjnego kursu. Dużym atutem jest fakt, że wybierając naukę online, masz szansę rozwijać się pod okiem wyspecjalizowanego lektora, którego umiejętności i sposób prowadzenia zajęć spełniają Twoje oczekiwania.

Bezpieczeństwo i brak czasochłonnych dojazdów

Choć próbujemy wrócić do „normalności”, koronawirus nie daje o sobie zapomnieć. Dla wielu osób nowe interakcje i aktywności są źródłem stresu i wątpliwości — czy warto ryzykować, czy to bezpieczne? Nauczanie zdalne rozwiązuje ten problem z najwyższą skutecznością, a przy okazji sprawia, że nie musimy przerywać nauki lub rezygnować z jej podjęcia.

Ogromnym plusem jest także znaczna oszczędność czasu. Nie tracimy cennych godzin na dojazd na zajęcia i powrót do domu, dzięki czemu zyskujemy trochę wolnego i nie tracimy pieniędzy na transport. Przy okazji łatwiej znaleźć w grafiku godzinę na naukę języka niż kilka godzin na zajęcia językowe, dojazd i powrót do domu. W skali miesiąca jest to ogromna różnica, zarówno pod względem czasowym, jak i finansowym. Warto wziąć ją pod uwagę, gdy zmagamy się z brakiem czasu lub pracujemy czy uczymy w nietypowych godzinach (to świetne rozwiązanie dla studentów, których plan często się zmienia).

Jaka szkoła językowa umożliwia zajęcia online?

Szkoła językowa Moose, profesjonalna placówka z oddziałami w całej Polsce (Gdańsk, Łódź, Warszawa, a także wiele mniejszych miast), oferuje naukę zdalną swoim kursantom. Wystarczy połączenie z internetem, by móc kształcić się pod okiem wyspecjalizowanych lektorów i korzystać z wybranego kursu językowego. Moose od kilkunastu lat szkoli zarówno osoby prywatne, jak i pracowników firm i instytucji, pomagając w podnoszeniu kwalifikacji zawodowych i samorozwoju. Być może nauka zdalna pozwoli Ci rozwinąć skrzydła?

 

Źródło: artykuł sponsorowany, fot. Pixabay