Dodano: 20 listopada 2023r.

Konferencja Horizon4Poland’23

W dniach 21-22 listopada w Fabryce Norblina w Warszawie odbędzie się Horizon4Poland’23 – wyjątkowe wydarzenie matchmakingowe na mapie Europy!

Konferencja Horizon4Poland’23

 

Konferencję realizują Branżowe Punkty Kontaktowe (BPK) działające w ramach największej w Polsce organizacji badawczej – Sieci Badawczej Łukasiewicz.  Zadaniem BPK jest wsparcie polskich przedsiębiorców oraz środowiska naukowego w pozyskiwaniu środków z programu Horyzont Europa, w którym Komisja Europejska do 2027 roku przewidziała 95 mld euro na konkursy z tytułu projektów.

Formuła Horizon4Poland (H4P) stwarza możliwość:  

  • dołączenia do społeczności europejskich leaderów innowacji w ramach Partnerstw europejskich,  

  • pozyskania międzynarodowego partnera i finansowania,  

  • zapoznania się z ofertą Branżowych Punktów Kontaktowych,  

  • zorientowania się w zagadnieniach Programu Horyzont Europa, 

  • zwiększenia poziomu innowacyjności, wymiany doświadczeń, synergii projektów.

Wydarzenie Horizon4Poland’23 to:

  • 7 sesji tematycznych prowadzonych przez przedstawicieli 12 partnerstw europejskich,

  • 15 tematycznych roundtables,

  • 25 godzin dyskusji i spotkań z liderami innowacji w Europie,

  • spotkania matchmakingowe pozwalające na zdobycie kontaktów biznesowych,

  • sesja pitchingowa i niezliczona ilość pomysłów na innowacje oraz okazji przedstawienie swoich project ideas,

Konferencja skierowana jest do firm, organizacji międzynarodowych, instytucji naukowych, instytucji publicznych zarówno z Polski jak i z Europy. Weźmie w niej udział ponad 400 uczestników polskich i zagranicznych, w tym: eksperci z Instytutów Sieci Badawczej Łukasiewicz, naukowcy wiodących jednostek badawczych w kraju i za granią, przedsiębiorcy, przedstawiciele biznesu, innowatorzy, przedstawiciele Komisji Europejskiej i 12 Partnerstw europejskich, którzy zachęcą do aktywności na forum UE.

Patronat Honorowy nad Horizon4Poland’23 objęła Komisja Europejska –   Przedstawicielstwo w Polsce. Patronem Strategicznym H4P jest Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Partnerami merytorycznymi wydarzenia jest 12 Partnerstw europejskich: Made in Europe, 2Zero, CCAM, Photonics21, EIT Health, Built4People, EIT Food, EIT Urban Mobility, Batt4EU, ERA4Health, IHI i THCS, których działalność koncentruje się wokół najważniejszych obszarów dla rozwoju Europy: zrównoważonego rozwoju, cyfryzacji, przemysłu, klimatu, energii, mobilności, budownictwa, baterii litowo-jonowych, fotoniki, żywności i zdrowia. 

Pierwsza edycja Horizon4Poland odbyła się 22 listopada 2022 roku. Podczas wydarzenia można było wziąć udział w 7 sesjach tematycznych przygotowanych przez poszczególne Branżowe Punkty Kontaktowe. W ramach tych sesji poruszonych zostało ponad 30 tematów i przeprowadzono 4 panele dyskusyjne. W części matchmakingowej na uczestników czekało 14 stolików tematycznych oraz 15 stolików do indywidualnych spotkań 1 na 1. W wydarzeniu wzięło udział 250 osób.

Wydarzenie będzie realizowane tylko i wyłącznie w formule stacjonarnej. Udział jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

Więcej na stronie https://bpkhoryzont.pl/h4p23/