Dodano: 05 marzec 2019r.

Trwają zgłoszenia do PowerUp! – konkursu, który zmienia start-upy w globalne przedsiębiorstwa

Jeszcze tylko do 11 marca przyjmowane są zgłoszenia do piątej edycji PowerUp!, największego konkursu dla start-upów z 24 krajów Europy Środkowo-Wschodniej. To już ostatni moment, aby dołączyć do rywalizacji o główną wygraną w wysokości 50 000 euro i finansowanie do kwoty 150 000 euro. Udział w PowerUp! to także niepowtarzalna szansa na dostęp do międzynarodowej sieci partnerów biznesowych InnoEnergy i rozwój biznesu w skali globalnej.

PowerUp

 

Swoją kandydaturę mogą zgłosić start-upy, pracujące nad rozwiązaniami dla przemysłu z takich obszarów jak: energia, technologie czystego powietrza, mobilność, ciepłownictwo, cleantech oraz technologie smart. InnoEnergy, organizator konkursu, postanowił dodatkowo podkreślić w tej edycji znaczenie tematu czystego powietrza, stanowiącego istotny element jego działalności. Po raz pierwszy w historii PowerUp! przyznana zostanie dodatkowa nagroda specjalna Clean Air Challenge Award, o którą ubiegać się mogą start-upy, prezentujące produkty i usługi, przyczyniające się do ograniczenia zanieczyszczenia powietrza.

Atrakcyjne nagrody pieniężne to jedynie część wyróżniania, na jakie mogą liczyć laureaci PowerUp!. Dla rozwoju start-upów równie cenne jest zaproszenie do prestiżowego akceleratora biznesu Highway® by InnoEnergy, który oprócz szansy na finansowanie sięgające 150 000 euro oznacza także dostęp do międzynarodowej sieci partnerów biznesowych i unikatowego know-how InnoEnergy.

 

- Program oferuje uczestnikom kompleksowe wsparcie, mentoring oraz praktyczną pomoc w zakresie m.in. budowania zespołów, ochrony produktu czy dotarcia do zewnętrznych instytucji finansowych, aż do etapu komercjalizacji projektu. Współpracujemy z instytutami badawczymi i uczelniami, dlatego jesteśmy w stanie zaprosić do kooperacji inżynierów i technologów z różnych dziedzin. Szczycimy się tym, że wspieramy taki start-up także w poszukiwaniu pierwszych klientów -  mówi Jakub Miler, CEO InnoEnergy Central Europe.

Bootcampy w postaci serii szkoleń i warsztatów to kolejny etap konkursu dla zespołów, które przejdą przez fazę zgłoszeń. Uznani europejscy mentorzy biznesowi przygotują uczestników najpierw do zaplanowanych na marzec i kwiecień finałów krajowych, a następnie do finału głównego, który odbędzie się 21 maja w Krakowie podczas Impact’19 - jednego z najważniejszych wydarzeń gospodarczych w Europie Środkowo-Wschodniej.

Swoją kandydaturę do udziału w zeszłorocznej edycji PowerUp! zgłosiło niemal 300 start-upów z 24 krajów Europy Środkowo-Wschodniej, wśród których Polska okazała się rekordzistą – z naszego kraju pochodziło aż 38 zespołów. O podnoszącym się prestiżu konkursu świadczy fakt, iż stające do rywalizacji drużyny to coraz częściej także małe i średnie przedsiębiorstwa, prezentujące gotowy prototyp, a nawet funkcjonujący produkt czy usługę.

W zeszłorocznym polskim finale zwycięzcą został start-up z obszaru smart building: Indoorway, którego narzędzie zapewnia nie tylko dokładną nawigację po obiektach i mapowanie przestrzeni, ale również optymalizację linii produkcyjnych i planu magazynu, czy poprawę bezpieczeństwa pracowników. Solato to z kolei laureat finału krajowego sprzed dwóch lat, prezentujący rozwiązanie mające na celu optymalizację pracy elektrycznych urządzeń grzewczych w inteligentnej sieci.

Do udziału w konkursie mogą zgłaszać się start-upy, pracujące nad rozwiązaniami (produktami lub usługami), których maksymalny czas wejścia na rynek to 2 lata. Warunkiem koniecznym do wzięcia udziału jest również posiadanie zabezpieczonych praw autorskich oraz dedykowany projektowi zespół. Szczegółowe zasady uczestnictwa oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są pod adresem: powerup.innoenergy.com.

Termin rejestracji upływa już za tydzień, 11 marca.

 

Źródło: Informacja prasowa