Dodano: 12 sierpnia 2020r.

Posłanie dla psa – czy jest potrzebne?

Posłanie dla psa to miejsce, w którym nasz pupil śpi lub spędza czas – choćby na zabawie. To takie jego dodatkowo wydzielone terytorium, dlatego ważne jest, aby było ono odpowiednio dobrane pod wieloma względami.

Posłanie dla psa – czy jest potrzebne?

 

  1. Posłanie dla psa – co wziąć pod uwagę?
  2. Gdzie umieścić legowisko?

Psy bywają różne – zarówno jeśli chodzi o rasę czy wielkość, jak i o usposobienie. Jednak wszystkie musi łączyć jedno, gdy trafią do naszego domu, powinny być szanowane i odpowiednio dobrze traktowane (można nawet na ich punkcie oszaleć – co nie zdarza się przecież rzadko). I właśnie z odpowiednim traktowaniem wiąże się zapewnienie naszemu czworonogowi odpowiednich warunków. Należą do nich między innymi (poza nieograniczoną dawką miłości): miejsce do jedzenia oraz posłanie dla psa. To ostatnie jest ważne z wielu względów, dlatego istotne jest, by je odpowiednio wybrać.

Posłanie dla psa – co wziąć pod uwagę?

Jeśli zdecydujemy się na przyjęcie pod swój dach szczekającego czworonoga, dobrze jest zakupić dla niego odpowiednie posłanie. Jest to ważne z paru względów. Po pierwsze zapewnia wygodę podczas snu, a po drugie – dodatkowo stawia granicę i wyznacza terytorium. Możemy właśnie na posłanie dla psa oddelegować naszego pupila w określonych sytuacjach (na przykład gdy jemy). Kupując legowisko, a ich wybór jest naprawdę duży, warto zwrócić uwagę na parę kwestii:

  • wielkość,
  • materiał, z którego jest wykonane – najlepiej, gdy będzie on wytrzymały (ważne szczególnie w przypadku szczeniaków), odporny na zadrapania i zawilgotnienia,
  • miękkość – szczególne jest to istotne w przypadku psów starych,
  • wysokość.

Posłanie dla psa musi być więc komfortowe dla czworonoga, ale także musi być nam łatwo zachować je w czystości. Dlatego dobrze, jeśli ma zdejmowany pokrowiec, który możemy z łatwością uprać. Niektórzy producenci oferują możliwość „personalizacji” legowisk. Przy zamawianiu możemy poprosić na przykład o wyszycie imienia naszego czworonoga czy umieszczenie ozdobnych aplikacji.

Gdzie umieścić legowisko?

Warto przed wyborem odpowiedniego posłania dla psa zastanowić się nad tym, gdzie je umieścić. Najważniejsze jest, aby nie przeszkadzało ono domownikom w poruszaniu się po mieszkaniu. Dobrze jest ulokować je w dodatkowo wydzielonej strefie, na przykład pod stołem czy też w jednym z kątów pomieszczenia – psy lubią takie zakamarki. Umiejscowienie posłania dla psa zależy także od tego, czy nasz pupil lubi wciąż z nami przebywać (wtedy legowisko można ustawić w salonie) czy woli samotność (tutaj sprawdzi się na przykład przedpokój).

 

Źródło: Artykuł sponsorowany, fot. unsplash.com