Dodano: 14 lutego 2024r.

Nowoczesne technologie wykorzystywane w fotelach masujących

Fotel masujący Fujiiryoki JP3000

 

Nowoczesne technologie, wykorzystywane w fotelach masujących, przynoszą rewolucję w dziedzinie relaksu i terapii ciała, mając istotny wpływ na poprawę jakości życia. Fotele masujące, kiedyś postrzegane jako luksusowe gadżety, dziś stanowią narzędzie wspierające zdrowie i dobre samopoczucie, oferując szeroki zakres funkcjonalności opartych na zaawansowanych technologiach.

Sztuczna inteligencja

Jedną z kluczowych innowacji jest zastosowanie systemów skanowania ciała, które dostosowują program masażu do indywidualnych potrzeb użytkownika. Wykorzystanie sztucznej inteligencji pozwala na analizę budowy ciała i na jej podstawie identyfikację punktów napięcia i dopasowanie intensywności masażu, co maksymalizuje jego efektywność i zapewnia głęboki relaks. Dzięki temu, fotele masujące mogą skutecznie łagodzić ból, zmniejszać napięcie mięśniowe i poprawiać krążenie krwi, co bezpośrednio przekłada się na poprawę ogólnego samopoczucia. Flagowym modelem, wykorzystującym AI jest Fujiiryoki JP3000. Fotel posiada japoński certyfikat sprzętu medycznego.

Fotel masujący iRest Maesthron (A801)

Technologia Finger Moving i system XD PRO

Innowacją są również technologie, takie jak Finger Moving. Odpowiada ona za precyzyjny zakres ruchu kul masażera w głąb ciała, co 1,25 mm, przez co masaż jest jeszcze bardziej zbliżony do tego, który jest wykonywany dłońmi masażysty. Do tego należy dodać system masażu XD PRO, oferujący bardzo płynny, dokładny ruch systemu masującego, który skutecznie niweluje dolegliwości bólowe i głęboko rozluźnia. Takie technologie występują w fotelu masującym Bodyfriend Phantom Rovo.

Rozbudowane systemy ogrzewania

Współczesne fotele masujące posiadają także rozbudowane systemy ogrzewania. Fotel iRest Maesthron (A801) wyposażony jest w zaawansowany system ogrzewania, łączący ogrzewane, nefrytowe kule masażera i matę grafenową. Dwa, niezależne masażery poruszają się od szyi do lędźwi oraz od lędźwi do ud. Mata grafenowa obejmuje plecy lub klatkę piersiową. 

Podsumowując, nowe technologie w fotelach masujących mają ogromny potencjał w poprawie jakości życia. Dzięki personalizacji doświadczenia masażu, precyzyjnym technikom oraz funkcjom wspierającym zdrowie, takie urządzenia stają się ważnym elementem codziennej troski o dobre samopoczucie. Inwestycja w fotel masujący to inwestycja w długoterminowe zdrowie, komfort i relaks, co sprawia, że jest to jeden z kluczowych trendów w dziedzinie domowej opieki zdrowotnej. Jeśli zainteresowały Cię fotele masujące, sprawdź stronę Rest Lords i wybierz swój model!

Fotel masujący Bodyfriend Phantom Rovo

 

Źródło: artykuł partnera, fot. Rest Lords