Dodano: 29 kwietnia 2021r.

Zaburzenia wzwodu a otyłość

Nadwaga lub otyłość wiąże się nie tylko z brzydkim efektem estetycznym. Warto wiedzieć, że otyłość w wysokim stadium zaawansowania ma także niezwykle negatywny wpływ na zdrowie człowieka. Otyłość jest także prawdziwym zabójcą męskiej potencji. Nadprogramowe kilogramy sprawiają, że u mężczyzny mogą rozwinąć się bardzo groźne choroby. Ich objawem może być właśnie niska potencja. W niniejszym artykule omawiamy, jaki jest związek impotencji z nadwagą i otyłością. Zapraszamy do wnikliwej lektury.

Zaburzenia wzwodu a otyłość

 

Otyłość a problemy ze wzwodem - co warto wiedzieć?  

Od wielu lat naukowcy prowadzą badania odnośnie problemów z potencją. Niektórzy z nich podkreślają, że aż 8 na 10 mężczyzn z zaburzeniami erekcji ma również nieprawidłową masę ciała. Oznacza to, iż otyłość w ogromnym stopniu zwiększa ryzyko wystąpienia u danego mężczyzny zaburzeń wzwodu. Jak to możliwe?

Należy wiedzieć o tym, iż sprawność seksualna uzależniona jest od prawidłowego funkcjonowania bardzo wielu układów i organów w męskim organizmie, m.in. układu sercowo-naczyniowego. Schorzenia takie jak nadciśnienie tętnicze, cukrzyca czy miażdżyca, sprawiają, że prędzej czy później u mężczyzny pojawiają się zaburzenia wzwodu. Właśnie z tymi chorobami zdecydowanie najczęściej zmagają się osoby otyłe. 

Statystyki wskazują, że aż 50 proc. mężczyzn z nadciśnieniem tętniczym jednocześnie cierpi także na problemy ze wzwodem. U cukrzyków niska potencja może pojawić się wcześniej nawet o 15 lat. Otyłość w wielu przypadkach jest wynikiem złej diety oraz braku ruchu. To kolejni zabójcy męskiej potencji. Oznacza to jednak, że z otyłością można w miarę prosty sposób walczyć. Wystarczy stosować zdrową, zbilansowaną dietę oraz jak najwięcej się ruszać. Wówczas będziemy mieli stuprocentową pewność, iż zaburzenia wzwodu nas nie spotkają. 

Gospodarka hormonalna ma znaczenie 

Nawet, gdy mężczyzna otyły jeszcze nie zachorował na jedną z wyżej wymienionych chorób, to warto wiedzieć o tym, iż na jego sprawność seksualną wpływ mają także zmiany w funkcjonowaniu gospodarki hormonalnej. Warto wiedzieć o tym, iż otyłość prowadzi do bardzo dużych zmian hormonalnych. To z kolei w bezpośredni sposób przekłada się na obniżenie sprawności seksualnej. 

Jeżeli poziom testosteronu ulega zmniejszeniu, to jednocześnie spada libido i pojawiają się zaburzenia wzwodu. Testosteron to hormon, który odpowiada nie tylko za libido i potencję, ale również reguluje on prawidłowy poziom tkanki mięśniowej i tłuszczowej w organizmie. Obniżenie poziomu testosteronu sprawia, że histologiczne tkanki prącia mocno się zmieniają. Włókna elastyczne w otoczce białawej prącia i komórki mięśni gładkich w ciałach jamistych są zastępowane przez kolagen. Zmiany te powodują, iż następuje znaczący deficyt tlenku azotu. Bez niego osiągnięcie erekcji oraz utrzymanie jej przez odpowiednio długi czas pozwalający na odbycie satysfakcjonującego stosunku seksualnego jest niezwykle trudne. 

Otyłość niesie także za sobą mnóstwo konsekwencji psychologicznych. Mężczyzna, który zmaga się z nadprogramowymi kilogramami, czuje się mniej atrakcyjny. Panowie z taką przypadłością są mniej pewni siebie oraz mają spore skłonności do chorowania na depresję. Taki stan może spowodować, iż mężczyzna będzie unikał intymnych zbliżeń. 

Na czym polega nowoczesne leczenie zaburzeń wzwodu? 

W dzisiejszych czasach mężczyźni z niskim wzwodem mają dostęp do wielu niezwykle skutecznych metod leczenia. Należy jednak pamiętać o tym, że mężczyźni otyli powinni w pierwszej kolejności zmienić swój styl życia. Mianowicie: należy wprowadzić zdrową, zbilansowaną dietę opartą na warzywach i owocach, porzucić papierosy, alkohol i narkotyki, włączyć aktywność fizyczną także dobrze się wysypiać oraz ograniczyć sytuacje stresowe. 

Dodatkowo można stosować specjalne tabletki na potencję z sildenafilem typu Viagra czy Kamagra. Terapię tymi lekami należy jednak skonsultować z lekarzem. Wtedy będzie miało się pewność, iż preparaty nie przyczynią się do wystąpienia jakiś groźnych efektów ubocznych dla organizmu. 

 

Źródło: artykuł sponsorowany