Dodano: 22 październik 2019r.

Dobry chirurg plastyczny - wskazówki jak go wybrać?

Z roku na rok estetyczna chirurgia plastyczna cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Do najczęściej wykonywanych zabiegów wchodzących w jej zakres należy między innymi powiększanie piersi, liposukcja, korekcja powiek, plastyka brzucha czy operacja nosa. Dzięki tym zabiegom możliwa jest poprawa sylwetki i wyglądu, co z kolei daje pozytywne efekty psychologiczne.

Dobry chirurg plastyczny - wskazówki jak go wybrać?

 

Niemniej jednak należy pamiętać, że są to zabiegi chirurgiczne niosące za sobą nie tylko efekty wizualne, ale również ryzyko powikłań. W związku z czym kluczową kwestią jest wybór odpowiedniego chirurga plastycznego. Jaki powinien być? Oto podpowiedź na co zwrócić uwagę.

Kwalifikacje i doświadczenie

Bardzo ważne jest, aby chirurg plastyczny posiadał certyfikat Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej. Istotna będzie również jego specjalizacja, by pokrywała się z wybranym przez nas zabiegiem, w celu zapewnienia sobie jak najlepszych efektów wizualnych oraz bezpieczeństwa przeprowadzonej operacji. Oczywiście nie bez znaczenia jest również doświadczenie chirurga. Ponadto dobry chirurg plastyczny powinien mieć tak zwany zmysł estetyczny. Można to sprawdzić prosząc o prezentację rezultatów wcześniej wykonanych przez niego zabiegów.

Profesjonalizm w każdym calu

Dobry chirurg to profesjonalista pod każdym względem. Poza doświadczeniem oraz odpowiednimi kwalifikacjami, musi mieć podejście do pacjentów, wykazywać się zrozumieniem i chętnie odpowiadać na wszelkie pytania i wyjaśniać wszelkie wątpliwości. Profesjonalny chirurg plastyczny powinien na konsultacjach chirurgicznych przeprowadzić dokładny wywiad obejmujący:

  • sprawdzenie stanu zdrowia pacjenta w celu wykluczenia jakichkolwiek przeciwwskazań do wykonania zabiegu;
  • przedstawienie szczegółowego planu leczenia - udzielenie wszystkich niezbędnych informacji dotyczących przygotowań do zabiegu, jego przebiegu, wystąpienia możliwych powikłań oraz dyskomfortu wynikającego z przebytej operacji, zakresu pomocy pooperacyjnej oraz rekonwalescencji;
  • rozmowę na temat motywacji pacjenta i jego oczekiwań wobec zabiegu.

Specjalistyczny sprzęt medyczny kliniki

Chirurgia plastyczna jest działem medycyny, która wymaga specjalistycznego sprzętu medycznego. Kwestia ta wydaje się rzeczą oczywistą, niemniej jednak warto to sprawdzić. Dobry chirurg plastyczny w swojej pracy wykorzystuje najwyższej jakości sprzęt przy współpracy odpowiedniego personelu medycznego na sali operacyjnej wyposażonej także w kluczowe systemy podtrzymywania życia.

Więcej znajdziesz na https://christofferingves.pl/

 

Źródło: Artykuł partnera