Dodano: 27 czerwiec 2017r.

Interaktywne okno od polskiej firmy, które można zamienić w ekran komputera

Polska firma Drutex opracowała inteligentne okno, na którym będzie można wyświetlać treści multimedialne. SmartWindow może zrewolucjonizować rynek okien i zmienić postrzeganie okna nie jako materiału budowlanego, ale jako narzędzia multimedialnego.

 

Dzięki SmartWindow zwykłe okno zamieni się w ekran komputera. Będzie można na nim pracować, oglądać telewizję czy korzystać z Internetu. Do okna można będzie podłączyć pendrive, klawiaturę czy myszkę. Jest również opcja zamieniania go w panel sterujący innymi inteligentnymi systemami domowymi.

Innowacyjny produkt kaszubskiej firmy składa się z interaktywnego okna oraz jednostki sterującej odpowiadającej za kontrolę i interakcję z użytkownikiem. Matrycę LCD zamknięto w szybie zespolonej, która chroni wyświetlacz przez wpływem czynników zewnętrznych. Produkt wspiera takie standardy jak WI-FI, Bluetooth oraz Bluetooth Low Energy.

SmartWindow będzie miało te same funkcje, co komputer czy tablet. Można wyświetlić na nim przepis na obiad, sprawdzić pogodę czy maila, oglądać filmy czy grać. Firmy za pomocą okna będą mogły wyświetlać reklamy swoich produktów. Możliwości produktu są ogromne.

Produkt ma być dostępny we wszystkich oferowanych przez producenta technologiach – czyli w systemach PCV, aluminium oraz drewnianych. Dodatkową jego funkcją będzie też możliwość opuszczenia wirtualnych żaluzji, by przyciemnić padające z zewnątrz światło.
 

 


- SmartWindow by Drutex, to krótko mówiąc rewolucja na światowym poziomie. Nad inteligentnym systemem pracowaliśmy intensywnie od wielu miesięcy. Nasi inżynierowie, dział B+R i technolodzy opracowali technologię, o której jeszcze niedawno mogliśmy tylko pomarzyć. Zależało nam na stworzeniu produktu, który odpowiadałby potrzebom współczesnego klienta, który w coraz większym stopniu korzysta z nowoczesnych narzędzi internetowych, jest mobilny i poszukuje rozwiązań prostych i wysoce funkcjonalnych - powiedział Leszek Gierszewski, prezes DRUTEX S.A.

- Nasze nowe okno oferuje szereg możliwości dla domu, pracy, biura. Nasze najnowsze rozwiązanie wpisuje się w światowe trendy, ale poszerza również ofertę inteligentnych rozwiązań dotychczas oferowanych klientom. A to dopiero początek tego, co przygotowaliśmy dla naszych klientów. Kolejne innowacyjne systemy zaprezentujemy już wkrótce – dodał.

Produkt firmy Drutex z pewnością wpłynie na postrzeganie okna, już nie tylko jako materiału budowlanego, elementu dekoracyjnego, ale jako narzędzia. Obecnie jednak nie wiadomo, kiedy SamrtWindow pojawi się w sprzedaży komercyjnej. Na stronie producenta można przeczytać, że trwają intensywne prace nad rozwojem produktu w kilku obszarach i że w ofercie pojawi się w najbliższej przyszłości. Producent nie zdradził także ceny swojego produktu.

 
Źródło i fot.: Drutex