Dodano: 15 września 2023r.

3 sposoby na skuteczną kampanię marketingową — sprawdź, czy stosujesz je wszystkie

Czy zdarza ci się zastanawiać nad tym, dlaczego jedne firmy osiągają marketingowy sukces, a inne nie? Zauważyłeś, że nie zawsze zależy to od środków przeznaczonych na kampanię? Zasoby finansowe odgrywają oczywiście bardzo ważną rolę w biznesie, jednak przeważnie nie wystarczają do osiągnięcia przewidywanych zysków.

3 sposoby na skuteczną kampanię marketingową — sprawdź, czy stosujesz je wszystkie

 

Od czego zacząć kampanię marketingową?

Wysyłka SMS https://mprofi.pl/uslugi/wysylka/, mailing i newslettery, plakaty, spoty reklamowe — to tylko niektóre spośród narzędzi wykorzystywanych w kampaniach marketingowych. Każde z nich ma określone zastosowanie i należy dobierać je w zależności od branży, w której się specjalizujemy oraz naszych grup docelowych. Zanim jednak przejdziemy do ich omówienia, musimy zwrócić uwagę na to, od czego zaczyna się dobra kampania. Wiele osób myśli o niej przez pryzmat materiałów reklamowych, podczas gdy droga do sukcesu zaczyna się o wiele wcześniej.

Wyznaczenie celu i grup docelowych

Niezależnie od tego, czy jesteś producentem żywności, towarów luksusowych, czy świadczysz usługi medyczne lub kosmetyczne, zanim przystąpisz do działań marketingowych, musisz sprecyzować swoje cele. Jak i do kogo chcesz dotrzeć, na jaką potrzebę rynku próbujesz odpowiedzieć? Zwróć uwagę, aby założenia były naprawdę szczegółowe. Dlaczego?

Nawet jeśli wydaje ci się, że twoje produkty lub usługi są przeznaczone dla wszystkich, uwierz nam — to nieprawda. Oczywiście mogą zdarzyć się pojedyncze przypadki klientów spoza określonej grupy, jednak to właśnie do niej w pierwszej kolejności powinieneś kierować kampanię marketingową. Aby osiągnąć zakładane rezultaty, musisz dokładnie przeanalizować swoich odbiorców i określić ich wiek, zainteresowania, sposób spędzania czasu, potrzeby i kanały komunikacji, dzięki którym dotrzesz do nich najbardziej efektywnie.

Opracowanie strategii kampanii marketingowej

Żadna efektywna kampania marketingowa nie powstanie bez opracowanej wcześniej strategii marki. Proces jej powstawania jest niezwykle złożony i bardzo często decyduje o tym, czy podejmowane przez nas działania przyniosą oczekiwany efekt. Najlepsi specjaliści ds. marketingu biorą wówczas pod uwagę:

 • analizę rynku i konkurencji,
 • branżę i indywidualne potrzeby klienta,
 • budżet i zasoby firmy,
 • wyznaczenie grup docelowych,
 • dostępne kanały komunikacji i narzędzia.

Wysyłka SMS i inne narzędzia w kampanii marketingowej

Jednym z elementów budowania strategii jest wyznaczenie narzędzi, które wykorzystasz w swojej kampanii marketingowej. Nowe technologie i zmiany przyzwyczajeń konsumentów spowodowały, że obecnie mamy do dyspozycji mnóstwo metod, takich jak:

 • reklamy w mediach społecznościowych,
 • materiały POS,
 • wizualizacje produktów,
 • newslettery,
 • masowa wysyłka SMS.

Coraz częściej zauważamy, że na nasz sukces przekładają się nie tylko powszechnie dostępne i widoczne materiały, takie jak spoty reklamowe. Musisz sprawić, aby twój klient poczuł się traktowany indywidualnie. Jak to zrobić? Wyślij mu wiadomość za pośrednictwem platformy mProfi. Dzięki niej przygotujesz i zaplanujesz termin wysyłki atrakcyjnych komunikatów SMS. Twoi odbiorcy poczują, że wiadomości są kierowane bezpośrednio do nich. Ty przypomnisz im o swoich działaniach, a oni przywiążą się do ciebie, nie do konkurencji — nawet jeśli inne firmy są większe i zainwestowały więcej środków w reklamę.

Zapamiętaj te 3 sposoby na skuteczną kampanię marketingową

W ramach podsumowania zebraliśmy dla ciebie 3 kluczowe elementy kampanii marketingowej, które omówiliśmy powyżej. Nie zapominaj o:

 1. Celach i grupach docelowych.
 2. Strategii marki.
 3. Odpowiednich narzędziach i kanałach komunikacji, m.in. o wysyłce SMS z mProfi.

Przeanalizuj swoje działania, uwzględnij w nich wszystkie niezbędne elementy i przekonaj się, że twoje zyski wzrosną!

 

Źródło: artykuł partnera