Dodano: 21 sierpnia 2023r.

Szkolna wyprawka dla pierwszoklasisty - czego nie może w niej zabraknąć

Szkolna wyprawka to ważna rzecz. W końcu pójście do pierwszej klasy jest bardzo ważnym wydarzeniem zarówno w życiu dzieci, jak i ich bliskich - wie to każdy rodzic. Nauka w szkole znacznie różni się od tej, którą maluch miał dotychczas w przedszkolu, więc trzeba się do niej odpowiednio przygotować. Sprawdźmy więc, jak skompletować wyprawkę szkolną, aby oprócz podstawowych przyborów tj. akcesoriów do pisania, malowania czy też rysowania znalazła się przestrzeń także na sprzęt pomocny w przyswajaniu wiedzy.

Szkolna wyprawka dla pierwszoklasisty - czego nie może w niej zabraknąć

 

1. Szkolna wyprawka - podstawowe akcesoria
2. Wyprawka szkolna dla ucznia pierwszej klasy szkoły podstawowej

Szkolna wyprawka - podstawowe akcesoria

W wyprawce szkolnej dla pierwszoklasisty istotne miejsce zajmują takie artykuły jak: okładki na zeszyty i podręczniki, zeszyty w trzy linie, przybory do malowania i pisania (a w tym farby, kredki, mazaki, ołówki i długopisy), klej, nożyczki, pędzle, kubeczek na wodę, blok rysunkowy, papier kolorowy. Nie bez znaczenia będzie postawienie na dobrej klasy sportowe obuwie, które będzie wykorzystywane w roku szkolnym podczas aktywności na WF.

Konieczne będzie także kupienie obuwia dedykowanego codziennemu noszeniu na terenie szkoły. Bardzo skupmy się na jego wyborze - wiele szkół ma własne wymogi, w tym np. białą podeszwę. Ważne jest jednak to, aby było ono wygodne i komfortowe w użytkowaniu. Spędzanie często wielu godzin w klasie czy też świetlicy może mocno zmęczyć małe stopy. Dzieci w szkole muszą czuć się dobrze, a pocenie stóp czy ich ból na pewno im w tym nie pomogą.

Back to school to także inwestycja w dobrej klasy plecak w bonusie z workiem na buty i strój na WF. Konieczny jest również zakup bidona, jak również śniadaniówki, w której dziecko będzie mogło przechowywać drugie śniadanie. Zadbajmy o ich szczelność, aby zarówno płyn, jak i pożywienie nie zrobiły spustoszenia w plecaku.

Wyprawka szkolna dla ucznia pierwszej klasy szkoły podstawowej

Uczeń pierwszej klasy potrzebuje już przestrzeni dedykowanej nauce. W tym celu ważne jest to, aby zainwestować w dobrej klasy biurko na dobry start, które będzie dostosowane do jego indywidualnych potrzeb. Nie bez znaczenia jest jego właściwe oświetlenie, jak również zainwestowanie w fotel obrotowy, który zapewni zarówno komfort, jak i bezpieczną postawę dla kręgosłupa. Można także pomyśleć nad zakupem drukarki - często będzie trzeba wydrukować pomoce naukowe dla małego ucznia. 

Jak widać, skompletowanie wyprawki dla pierwszoklasisty nie powinno pozostać dziełem przypadku. W grę wchodzi szereg czynników, które powinniśmy wziąć pod uwagę. Jeśli przyłożymy się do tego zadania, wówczas ułatwimy maluchowi start w nowym środowisku. 

 

Źródło: artykuł partnera, fot. Pixabay