Dodano: 20 maja 2022r.

Jaka uczelnia oferuje najlepsze studia na kierunku optometria w Warszawie?

Wzrok to jeden z kluczowych zmysłów człowieka. Niestety współczesny tryb życia sprawia, że sporo osób ma problemy z oczami. Z pomocą przychodzą wykwalifikowani optometryści, którzy specjalizują się w diagnozowaniu i leczeniu zaburzeń wzroku. Zawód ten cieszy się niesłabnącą popularnością. Jakie uczelnie w Warszawie oferują najlepsze studia na kierunku optometria?

Jaka uczelnia oferuje najlepsze studia na kierunku optometria w Warszawie?

 

Czym zajmuje się optometrysta?

Do zadań optometrystów należą między innymi:

  • przeprowadzanie różnorodnych badań narządu wzroku,
  • udzielanie porad w zakresie ochrony i ćwiczenia oczu,
  • dobieranie odpowiednich soczewek i okularów korekcyjnych,
  • kierowanie na leczenie do innych specjalistów.

Optometryści zwykle pracują w gabinetach okulistycznych, salonach optycznych albo firmach specjalizujących się w konstruowaniu lub dystrybucji produktów związanych z okulistyką. Niestety z powodu zaniedbań, długich godzin spędzonych przed ekranem lub pracy przy słabym świetle zapotrzebowanie na optometrystów w Polsce jest niezmiennie wysokie.

Cechy idealnego kandydat na studia na kierunku optometria

Optometria to dziedzina łącząca elementy biologii, chemii, anatomii i fizyki. Kandydat na studia na tym kierunku powinien być zainteresowany zgłębianiem wiedzy z zakresu tych dziedzin. Istotne w tym zawodzie są również umiejętności manualne. Precyzja, delikatność, spostrzegawczość to niezbędne dla optometrysty cechy i sprawności, które będą rozwijane podczas przygotowywania do zawodu. Umiejętności społeczne, wrażliwość i komunikatywność są równie ważne. Kandydat na studia na kierunku optometria powinien czuć radość z przebywania z ludźmi i mieć misję pomagania innym.

Najlepsze uczelnie z kierunkiem optometria w Warszawie

Optometria to popularny kierunek studiów. Jak wybrać spośród nich szkołę najlepiej przygotowującą do zawodu? Po pierwsze, należy upewnić się, że program studiów jest zgodny z polskimi normami, a zajęcia prowadzone są przez dobrych specjalistów. Informacje na temat jakości nauczania zdobyć można z różnego rodzaju rankingów, rekomendacji i recenzji absolwentów. Kolejną istotną kwestią jest sposób organizacji studiów. Czy istnieje możliwość studiowania zaocznego, uczestnictwa w zajęciach on-line, odbycia studiów podyplomowych, czy też oferowany jest wyłącznie tryb stacjonarny? Ile wynosi czesne i czy jest możliwość uzyskania dofinansowania? Przy wyborze uczelni warto też sprawdzić możliwości rozwoju, jakie daje studiowanie na niej. Czy prowadzone są koła naukowe? Czy zajęcia praktyczne są przeprowadzane na nowoczesnym sprzęcie?

Jedną z nielicznych uczelni która ma w swojej ofercie studia na tym kierunku jest Mazowiecka Uczelnia Medyczna. Studia na kierunku optometria w Warszawie to przyszłościowy wybór. Właściwa uczelnia, inspirujący wykładowcy oraz ciekawe zajęcia praktyczne sprawią, że stawanie się specjalistą w tym zawodzie będzie źródłem satysfakcji, a późniejsza praca przyniesie dobre zarobki.

 

Źródło: artykuł partnera