Dodano: 11 marca 2022r.

Dzień Otwarty Politechniki Białostockiej już 24 marca

Po raz pierwszy od dwóch lat wszyscy zainteresowani studiami na Politechnice Białostockiej będą mieli szansę zobaczyć na własne oczy, jak wyglądają laboratoria i aule wykładowe każdego z sześciu wydziałów uczelni. Spotkają się ze studentami, którzy zbudowali bolid Formula Student, łaziki marsjańskie, czy roboty, które biorą udział w ogólnopolskich zawodach EastRobo. Dzień Otwarty Politechniki Białostockiej to cykl kilkudziesięciu wydarzeń, w których będzie można wziąć udział w czwartek, 24 marca, w godz. 9-15. Ilość miejsc na warsztaty, wykłady i ćwiczenia ograniczona – ruszyły zapisy.

Dzień Otwarty Politechniki Białostockiej już 24 marca

 

Jak przygotować się do matury z matematyki? Jak zaprogramować roboty mobilne? Jak wygląda uderzenie pioruna? Czy ekodomy to przyszłość? Jak powstaje bolid Formula Student, a jak łazik marsjański? Jak tworzyć fabryki przyszłości i co krowa ma wspólnego z prądem?

Doświadczenia, pokazy, warsztaty i wykłady pomogą znaleźć odpowiedzi na te pytania i przybliżyć, na czym polega studiowanie na każdym z 28 kierunków studiów I stopnia prowadzonych przez sześć wydziałów. Wszystkiego będzie można dotknąć, o wszystko zapytać. Bo taka jest główna idea Dnia Otwartego Politechniki Białostockiej – otwierać się na młodzież.

W czwartek, 24 marca, w godz. 9-15 będzie można swobodnie zwiedzać kampus przy ulicy Zwierzynieckiej, wziąć udział w zajęciach z użyciem specjalistycznej aparatury, poznać przyszłych wykładowców czy zobaczyć życie studenckie, zaglądając do Domu Studenta Gamma. Na autokary z uczniami z innych miast czekają wygodne parkingi.

W Centrum Nowoczesnego Kształcenia, czyli w popularnej „wycinance” będzie można porozmawiać o rekrutacji „krok po kroku” – systemie obliczania punktów. O możliwościach wyjazdów zagranicznych podczas studiów, atrakcyjnych praktykach, stażach i ofertach pracy opowiedzą eksperci z Biura Współpracy Międzynarodowej oraz Biura Karier i Współpracy z Absolwentami.

Wydarzenia organizowane w Centrum Nowoczesnego Kształcenia: https://dni.pb.edu.pl/wydarzenia-w-centrum-nowoczesnego-ksztalcenia/

Sami studenci pokażą, jak swoje pasje realizują w projektach studenckich kół naukowych. Z kolei w strefie chillout’u będzie można spotkać się przy kawie z przedstawicielami Samorządu Studentów Politechniki Białostockiej, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami ze studiów na Politechnice Białostockiej. To wszystko oraz wystawa fotografii Studenckiej Agencji Fotograficznej i możliwość zwiedzenia jednej z największych bibliotek naukowo-technicznych w północno-wschodniej Polsce będzie do dyspozycji przyszłych studentów. A dla zabawy – fotobudka!

Na trasie pomiędzy „wycinanką” a wydziałami będzie można zajrzeć do świeżo wyremontowanego Klubu Gwint, gdzie na głodnych będą czekały: pizza, sandwiche, frytki, hot dogi, napoje i wiele innych przekąsek.

Na kampusie przy ulicy Zwierzynieckiej będzie można odwiedzić:

Na odwiedzających czekają również laboratoria, sale wykładowe i warsztaty na kampusie Wydziału Inżynierii Zarządzania przy ul. Ojca Tarasiuka 2 w Kleosinie.

Specjalne ścieżki edukacyjne poprowadzą zainteresowanych studiowaniem grafiki, architektury czy architektury wnętrz przez budynki i halę Wydziału Architektury przy ul. Oskara Sosnowskiego 11 w Białymstoku.

Do 18 marca 2022 zachęcamy do zapisów indywidualnych oraz grupowych na poszczególne wydarzenia na specjalnej stronie Dni Otwarte PB: https://dni.pb.edu.pl/

Zapraszamy w czwartek, 24 marca od godz. 9 do 15 na Dzień Otwarty Politechniki Białostockiej!

#studiujnaPB

Dlaczego warto?: https://dni.pb.edu.pl/przewodnik/otwarcie-o-studiach/

Lista wydarzeń oraz rejestracja: https://dni.pb.edu.pl/program/lista-wydarzen/

Wydarzenia nieobjęte rejestracją: https://dni.pb.edu.pl/wydarzenia-nieobjete-rejestracja/

 

Źródło i fot.: Politechnika Białostocka