Dodano: 11 sierpnia 2022r.

Nici PDO – na czym polega zabieg?

Utrata elastyczności i jędrności to jedne z podstawowych problemów starzenia się skóry. W efekcie pojawiają się zmarszczki (jest to jedna z pierwszych oznak starzenia się skóry), a po 40. roku życia zmienia się owal twarzy, skóra zaczyna opadać. Dlaczego tak się dzieje? Wraz z wiekiem proces starzenia się dotyka nie tylko skóry, ale także tkanek, które ulegają przemodelowaniu. Ubywa podskórnej tkanki tłuszczowej, tracimy rusztowanie, na którym trzyma się skóra. Efektem tego jest "nadmiar skóry", która zaczyna opadać, tworząc obwisłe policzki, chomiki, bruzdy. Zastanawiasz się jak odwrócić ten proces? Czy istnieje skuteczny, a równocześnie bezinwazyjny lifting skóry? Jednym z doskonałych, bezinwazyjnych i bezpiecznych sposobów na lifting twarzy są liftingujące nici PDO.

Nici PDO – na czym polega zabieg?

 

Nici liftingujące PDO – na czym polega zabieg?

Nici rewitalizujące zwane inaczej PDO wykonane są z polidioksanonu. Materiał od lat wykorzystywany jest w wielu dziedzinach medycyny jako szwy chirurgiczne i ulega stopniowemu rozpuszczeniu w tkance. Jest zatem doskonale przebadany i bezpieczny. Do medycyny estetycznej został wprowadzony ponad 10 lat temu w Korei Południowej. Nici PDO to doskonały sposób odmładzania i liftingu. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z zabiegu, który można wykonać chociażby w Absolu Clinic – miejscu stworzonym z myślą o pacjentkach, które chcą jak najdłużej cieszyć się pięknym, młodym wyglądem. Na czym polega zabieg nici PDO? Jakie są jego efekty?

Nici PDO to skuteczny, bezpieczny i nieinwazyjny lifting twarzy. Zabieg polega na wprowadzeniu na wybraną głębokość skóry nici PDO przy pomocy kaniuli. Przed terapią w miejscu zabiegowym nakłada się krem znieczulający, dzięki czemu zabieg jest prawie bezbolesny. Pacjent może odczuwać jedynie minimalny dyskomfort spowodowany delikatnymi nakłuciami. Aby uzyskać efekt liftingu dolnej części twarzy i podbródka stosuje się 2-3 nici na stronę. W przypadku pełnego liftingu wprowadza się 4-6 nici na jedną stronę. Efekt odmłodzenia, podniesienia owalu twarzy i wymodelowania policzków, żuchwy, podbródka jest niemalże natychmiastowy.

Efekt zabiegu? Spektakularne odmłodzenie, przy jednoczesnym zachowaniu bardzo naturalnego wyglądu. Zabieg w żaden sposób nie zmienia rysów twarzy, zatem jeśli twoim celem jest odmłodzenie i lifting, z zachowaniem swojego naturalnego wyglądu, jest to terapia dla ciebie!

Lifting nićmi rewitalizującymi PDO wykonuje się raz na 12-24 miesiące. Trwałość rezultatów jest zależna od wieku pacjenta, rodzaju jego skóry i trybu życia. Efekty mogą się utrzymywać maksymalnie do dwóch lat.

Nici haczykowe i bezhaczykowe

Podczas liftingu twarzy wykorzystuje się:

Nici bezhaczykowe (znane też pod nazwą rewitalizujące) – przeznaczone do lekkiego liftingu, poprawy konturów twarzy, redukcji wczesnych objawów starzenia się skóry (zwiotczenia w obrębie policzków, brody czy szyi). Nici PDO rewitalizujące są proste, krótkie (2-7 cm), nie mają haczyków. Nici wprowadzone pod skórę stymulują naturalne procesy regeneracji oraz pobudzają tworzenie nowego kolagenu i elastyny.
Nici haczykowe (inaczej liftingujące) – mają 7-15 cm, a więc są dłuższe niż nici rewitalizujące PDO. Wzdłuż nici są nacięcia, które po naciągnięciu i otwarciu tworzą niewielkie haczyki. Ten rodzaj nici PDO gwarantuje spektakularne efekty. Wykorzystywane są do liftingu i korekty trudnych obszarów, takich jak opadający owal twarzy, podbródek czy chomiki.

Nici PDO

Nici PDO liftingujące są wchłanialne. Ulegają biodegradacji po upływie 6-12 miesięcy, a następnie są metabolizowane i wydalane z moczem.

Liftingujące nici PDO – efekty

Nici PDO działają dwuetapowo. Po pierwsze, tworzą rusztowanie w skórze, które daje naturalny lifting. Po drugie, nici wprowadzone pod skórę "podrażniają ją" w ten sposób pobudzając do produkcji nowego kolagenu i elastyny. Dzięki temu skóra staje się grubsza, jędrniejsza, bardziej sprężysta i napięta. Zabieg odmładza, przywraca utracone wraz z wiekiem proporcje twarzy – podnosi opadające policzki, modeluje żuchwę, wyszczupla brodę, likwiduje drugi podbródek. Nici PDO to również świetny sposób liftingu szyi.

Nici rewitalizujące PDO – podsumowanie

Zabieg nićmi PDO można przeprowadzać przez cały rok, również w okresie letnim. To fantastyczna metoda szybkiego odmłodzenia i liftingu, bez dodania objętości. Nici PDO to terapia przeznaczona dla pacjentów, którzy oczekują nieinwazyjnych, naturalnych, a jednocześnie skutecznych efektów zahamowania i zredukowania objawów starzenia się, bez konieczności wykonywania serii zabiegów i rekonwalescencji. W Absolu Clinic zabieg nićmi PDO przeprowadza doświadczony lekarz medycyny estetycznej, stosując najwyższej jakości produkt. Dzięki temu uzyskany efekt jest trwały i wygląda naturalnie. Zabieg nićmi haczykowymi lub bezhaczykowymi można uzupełnić terapią kwasem hialuronowym. Na koniec warto nadmienić, że terapia jest minimalnie inwazyjna, jednak nie wymaga okresu rekonwalescencji. Zabieg jest idealny dla wszystkich bardzo zapracowanych i zabieganych kobiet, które nie mają czasu na serie zabiegowe oraz gojenie się po zabiegu.

 

Źródło: artykuł partnera