Dodano: 28 listopad 2022r.

Najciekawsze propozycje zestawów akwariowych, na które możesz się zdecydować

Zestawy akwariowe są ciekawą alternatywą względem samodzielnie tworzonych zbiorników. Pozwalają łatwo zgromadzić wszystkie niezbędne elementy wyposażenia i są dzięki temu szczególnie chętnie wybierane przez początkujących akwarystów oraz przez tych, którzy nie mają czasu albo ochoty na samodzielne dopasowywanie wszystkich parametrów. Zobaczmy zatem, jakie przykłady możemy wybrać.

Najciekawsze propozycje zestawów akwariowych, na które możesz się zdecydować

 

Prosty mały zestaw akwariowy do hodowli roślin wodnych

Nie każdy miłośnik wodnego świata chce hodować akurat ryby. Wiele osób jest także rozmiłowany w roślinach i ciekawych aranżacjach, które można stworzyć z ich pomocą. Wodny świat stworzony za pomocą korzeni, kamieni i ozdobnych roślin może bowiem zachwycić tak samo jak ten, w którym znajdują się rybki. Jego dużą zaletą jest z kolei to, że często wystarcza do niego naprawdę mały zbiornik, który dla ryb szybko okazałby się za mały.

Właśnie dla takich aranżacji idealny będzie Aquael Zestaw Optibent White Set 70 z pokrywą, dostępny w wielkościach 20 oraz 30 L. Jego szczególną cechą jest brak silikonowych łączeń i delikatnie zaokrąglone krawędzie, dzięki czemu pozwala na podziwianie wodnego życia z każdej strony bez żadnych zaburzeń.

Co więcej, w zestawie znajduje się każdy element wyposażenia, który jest konieczny do prowadzenia akwarium. Znajdziesz tam grzałkę, filtr, oświetlenie, a nawet matę, która będziesz mógł podłożyć pod zbiornik, aby nie nastąpiło uszkodzenie znajdującej się pod nim szafki.

Zestaw akwariowy z szafką

Kolejnym pięknym przykładem akwarium jest Aquael Zestaw Glossy 150 D&N Czarny + Szafka, czyli zestaw zapewniający wszystkie niezbędne elementy dla hodowcy ryb. Tym razem mamy do czynienia z dużym zbiornikiem o wielkości 150 x 50 x 63 cm. Oznacza to, że zbiornik ten może spokojnie pomieścić zarówno całą aranżację z roślin i dodatków przyrodniczych, jak również sporo pięknych ryb.

Zestaw ten posiada wszystkie niezbędne elementy elektroniczne, takie jak grzałka, filtr, oświetlenie LED typu dzień i noc. W skład zestawu wchodzi także nowoczesna pokrywa, która ułatwia montaż poszczególnych urządzeń, oraz szafka. Można go znaleźć pod adresem: https://www.aquaelzoo.pl/131-zestawy-i-akwaria.

Zbiornik w tym zestawie jest specjalnie podwyższony i przygotowany w taki sposób, aby zapewniał jak najlepsze wrażenie estetyczne. Został utrzymany w kolorze czarnym, który nadaje mu eleganckiego i lekko surowego wyglądu. Oświetlenie i czarna listwa w górnej części dodają mu ekskluzywnego wyglądu.

Ze względu na wielkość i ciężar akwarium, zwłaszcza kiedy zostanie już napełnione wodą, warto umieścić taki zestaw na specjalnie przeznaczonej do tego celu szafce. W związku z tym również ona znalazła się w tym ogromny zestawie. Jest to czarna szafka z płyt MDF, wykończonych na wysoki połysk. Dzięki temu idealnie komponuje się z błyszczącym wykończeniem całego akwarium i jego górnej listwy. Jest sprawdzone pod kątem wytrzymałościowym, więc gwarantuje, że każda rzecz będzie w niej bezpieczna, podobnie jak akwarium na blacie.

 

Źródło: artykuł partnera, fot. materiały prasowe