Dodano: 27 grudnia 2022r.

Maseczki antysmogowe z filtrem. Kiedy wybrać jaką maseczkę?

Wielu ludzi przekonało się do noszenia maseczek po wybuchu pandemii koronawirusa. Groźne drobnoustroje to nie jedyny powód, dla którego należy w ten sposób chronić swój układ oddechowy. W okresie jesienno-zimowym eksperci zalecają noszenie maseczek antysmogowych, które filtrują powietrze wyłapując pyły oraz inne zanieczyszczenia.

Maseczki antysmogowe z filtrem. Kiedy wybrać jaką maseczkę?

 

Dlaczego warto nosić maseczki ochronne?

W wielu polskich miastach, miasteczkach, a nawet na wsiach powietrze jest bardzo zanieczyszczone. Niechlubny prym w tym rankingu wiodą duże aglomeracje, gdzie występuje największy ruch samochodowy i emisja spalin.

Dodatkowo w okresie jesienno-zimowym powietrze jest zanieczyszczone przez toksyczne gazy oraz pyły, których źródłem jest dym pochodzący ze spalania węgla lub drewna, a niekiedy nawet śmieci w domowych piecach.

Trujące związki znajdujące się w powietrzu są bardzo niebezpieczne dla zdrowia ludzi, przyczyniając się do wielu chorób, a nawet zgonów. Warto więc jakoś temu zaradzić, aby uniknąć problemów z drogami oddechowymi.

Receptą na tego typu zanieczyszczenia są maseczki antysmogowe, które efektywnie wyłapują pyły znajdujące się w powietrzu. Warto o nich pamiętać szczególnie w sezonie jesienno-zimowym, gdy stężenie groźnych związków w powietrzu jest największe. Zakładając je przed wyjściem na dwór, skutecznie chronisz swój układ oddechowy.

Wybrane rodzaje maseczek antysmogowych od MedPatent

Maseczki antysmogowe, aby spełniały swoje funkcje, powinny być wykonane z odpowiednich materiałów i dostosowane do indywidualnych wymagań. MedPatent to ceniony dostawca starannie zaprojektowanego i wykonanego z wysokiej jakości materiałów sprzętu medycznego.

Firma oferuje między innymi maski antysmogowe z filtrem. Są to bardzo funkcjonalne produkty wielorazowego użytku, które skutecznie chronią przed zanieczyszczonym powietrzem. Różne modele maseczek ochronnych zostały wyposażone w trzy rodzaje filtrów:

  • FFP3 z aktywnym węglem dla masek na smog PRO, NORMAL i SPORT - wysokiej jakości filtr, który pochłania do 99,6 proc. zanieczyszczeń, w tym: pyły, spaliny, opary, a nawet zapachy,
  • N99 dla masek SPORT, NORMAL i JUNIOR — filtr zatrzymuje do 99 proc. zanieczyszczeń w powietrzu, w tym pyły zawieszone PM10 i PM2,5,
  • N95 dla masek BASIC — filtr zatrzymuje do 95 proc. zanieczyszczeń, w tym pyły zawieszone PM10 i PM2,5.

Maska PRO

To najbardziej zaawansowany technologicznie produkt MedPatent, który skutecznie chroni nie tylko przed smogiem, ale również wirusami i alergenami. Został wyposażony w najwyższej jakości filtry FFP3 z aktywnym węglem.

Ponadto maseczka została wykonana z dziadziny filtrującej, której skuteczność została potwierdzona przez francuskie ministerstwo obrony. Jest bardzo wygodna w użytkowaniu i zapewnia niemal całkowitą ochronę.

Maska antysmogowa

Maska PRO od MedPatent

Maska antysmogowa JUNIOR – maska dopasowana dla dzieci

Dla dzieci powyżej 3. roku przeznaczona jest maska antysmogowa JUNIOR. Jej krój oraz wielkość zapewniają pełen komfort użytkowania i swobodne oddychanie. Maseczka została wykonana z wysokiej jakości bawełny, dlatego nie podrażnia skóry dziecka. Posiada wbudowany wymienny filtr N99.

Maska NORMAL

Produkt został starannie wykończony, dzięki czemu ma ładny wygląd oraz dokładnie przylega do twarzy.

Maseczka na smog posiada dwa zaworki, co dodatkowo ułatwia oddychanie nawet w bardzo zanieczyszczonym środowisku. Została wyposażona w filtr N99 o podwyższonej skuteczności, który zatrzymuje do 99 proc. niebezpiecznych pyłów.

Produkt jest wielokrotnego użytku i posiada wszelkie niezbędne certyfikaty.

Maska antysmogowa

Maska Normal - fot. MedPatent

Maska SPORT

Jak wskazuje na to nazwa, maska ta dedykowana jest osobom, które aktywnie uprawiają sport – amatorsko lub wyczynowo.

Została wykonana z elastycznego i wytrzymałego neoprenu, dlatego idealnie przylega do twarzy. Maska sportowa posiada zaawansowany system wentylacji, który ułatwia oddychanie i odprowadzanie wilgoci. Ma wbudowany wymienny filtr N99.

Maska BASIC

Jest to podstawowy model maseczek antysmogowych, który znajduje zastosowanie w miejscach o niższym poziomie zanieczyszczeń.

Maska została uszyta z dobrej jakości czarnej bawełny oraz wyposażana w wymienny filtr N95, który zatrzymuje do 95 proc. pyłów. Ponadto posiada specjalny zaworek, dzięki czemu na twarzy nie gromadzi się wilgoć.

Maseczka antysmogowa jest wygodna w użytkowaniu – można w niej swobodnie oddychać zarówno na zewnątrz, jak i w pomieszczeniach zamkniętych.

Dlaczego warto wybrać maski MedPatent?

MedPatent to znany producent wysokiej jakości sprzętu medycznego. Kupując produkty tej firmy, masz pewność, że będą one spełniały znakomicie swoje funkcje. Maseczki antysmogowe MedPatent wyróżniają się przede wszystkim:

  • wysoką skutecznością ochrony przed smogiem,
  • możliwością wielokrotnego użytkowania,
  • stylowym wyglądem,
  • bezpieczeństwem,
  • wygodą,
  • korzystną ceną.

Ponadto firma proponuje różne modele maseczek, zaczynając od najprostszych, czyli BASIC, poprzez NORMAL, aż do produkty typu premium, do których zaliczają się maski PRO. W sprzedaży znajdują się również produkty przeznaczone dla dzieci – JUNIOR oraz maski do biegania SPORT. Każdy więc znajdzie produkt dopasowany do swoich oczekiwań.

 

Źródło: artykuł partnera, fot. Sklep MedPatent.com.pl