Dodano: 07 września 2022r.

Masażer do twarzy – kosmetyczny hit czy niepotrzebna inwestycja? Znamy odpowiedź na to pytanie

Masażery do twarzy to jeden z wiodących trendów, jeśli chodzi o kosmetyczne nowinki. W drogeriach i sklepach internetowych znajdziesz ich mnóstwo. Czy takie akcesorium faktycznie jest niezbędne w codziennej pielęgnacji? Zajrzyj do wpisu i przekonaj się sama.

Masażer do twarzy – kosmetyczny hit czy niepotrzebna inwestycja? Znamy odpowiedź na to pytanie

 

Masażer do twarzy – co to jest i do czego właściwie służy?

Masażer do twarzy to jeden z najbardziej pożądanych akcesoriów w kontekście pielęgnacji skóry. Sięgają po nie nie tylko miłośniczki nowinek hi-tech, ale też wielbicielki naturalnych metod dbania o urodę. Masażery występują w wielu różnych formach, od urządzeń elektronicznych (na przykład pulsacyjnych czy ultradźwiękowych) po tradycyjne płytki i rollery, wykonane na przykład z kwarcu różowego. Chociaż każdy z nich może się różnić konkretnymi właściwościami, wszystkie mają jeden cel: poprawić wygląd skóry. Jak? Między innymi poprzez pobudzanie mikrokrążenia, usuwanie martwych komórek czy stymulowanie tkanek do produkcji kolagenu. Czy faktycznie masażer do twarzy jest skutecznym narzędziem? Spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie.

Czy warto korzystać z masażera do twarzy? Te zalety mogą Cię przekonać

Czy inwestycja w masażer do twarzy jest uzasadniona? Jak najbardziej. Niezależnie od tego, jaki rodzaj akcesorium wybierzesz, na pewno pomoże Ci prawidłowo zadbać o skórę. Bardziej zaawansowane urządzenia, na przykład liftingujące masażery z mikroprądami czy z ultradźwiękami, doskonale przedłużą efekty wypracowane w gabinecie kosmetologicznym, a korzystanie z kamiennych płytek gua sha – efekty profesjonalnego masażu twarzy np. kobido. Jakie zalety stosowania masażerów możemy wymienić? W zależności od konkretnego przeznaczenia mogą:

  • zmniejszyć obrzęki i cienie pod oczami,
  • skurczyć rozszerzone pory,
  • przywrócić cerze blask,
  • uelastycznić naskórek, wzmocnić go i poprawić owal twarzy,
  • wygładzić blizny i zmniejszyć widoczność przebarwień.

Masażery warto też stosować z myślą o stosowanych w codziennej pielęgnacji składnikach aktywnych z maseczek czy kremów. Przykład? Kosmetyki Dermomedica z neuropeptydami czy resweratrolem będą się wchłaniać zdecydowanie lepiej, jeśli przed ich aplikacją umyjesz twarz żelem oczyszczającym z użyciem silikonowego masażera. Miękkie wypustki odblokują pory i przygotują cerę do kolejnych etapów pielęgnacji.

Jest jednak jeden warunek: masażery do twarzy muszą być stosowane prawidłowo i odpowiednio dobrane do potrzeb skóry i jego rodzaju. Kluczowa jest też systematyczność – tylko sięgając po tego typu akcesoria regularnie, będziesz w stanie dostrzec spektakularne różnice w wyglądzie i kondycji skóry.

Jak prawidłowo korzystać z masażerów do pielęgnacji twarzy? 

To, w jaki sposób prawidłowo korzystać z masażera, zależy od rodzaju akcesorium. Najlepiej sugerować się informacjami podanymi na opakowaniu bądź w instrukcji obsługi. Inne techniki będziesz stosować w przypadku masażera ultradźwiękowego, inne – płytek z jadeitu. Nasza wskazówka? Poszukaj na YouTube lub na Instagramie filmików instruktażowych, dzięki którym efektywnie wykorzystasz potencjał swojego urządzenia.

 

Źródło: artykuł partnera