Dodano: 27 czerwca 2023r.

Kiedy warto udać się do podologa?

Podolog zajmuje się wszystkim przypadkami chorób stóp oraz paznokci. Korzystanie z jego porady jest wskazane nie tylko w przypadku poważnych wad stóp, ale także, kiedy pojawiają się uciążliwe dolegliwości, związane z odciskami czy wrastającym paznokciem.

Kiedy warto udać się do podologa?

 

Czym zajmuje się podolog?

Podolog zajmuję się najczęściej diagnozowaniem oraz leczeniem wad i chorób stóp oraz stawu skokowo-goleniowego. Wykwalifikowany podolog może przeprowadzać także zabiegi chirurgiczne w celu usunięcia różnych zmian lub rekonstrukcji paznokcia. Jednak nie tylko poważne wady wymagają pojawiania się u lekarza tej specjalizacji. Także w sytuacjach, kiedy dochodzi do poważnego dyskomfortu w chodzeniu, który jest wynikiem drobnych dolegliwości, należy zwrócić się po pomoc do podologa.

Większość specjalistów zaleca też regularne odwiedzenia podologa, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie wielu schorzeń w bardzo wczesnym stadium, co umożliwi ich szybkie usunięcie. Bardzo wiele osób popełnia w tym zakresie błąd, wybierając zamiast specjalistycznej pomocy, wizytę u kosmetyczki.

Tymczasem gabinety kosmetycznie nie dysponują specjalistycznym sprzętem, który pozwala na zdiagnozowanie i rozwiązanie każdego problemu. Dodatkowo nawet najbardziej wykwalifikowana kosmetyczka nie ma fachowej wiedzy, który byłaby wystarczająca do przeprowadzenia specjalistycznych zabiegów. Efektem tego wizyta taka może jedynie pogłębić problem.

Jeśli nie odwiedzamy podologa regularnie, to powinniśmy się pojawić w jego gabinecie za każdym razem, kiedy na stopach pojawią się odciski, brodawki, kurzajki czy wzrastający paznokieć. Powodem do odwiedzin gabinetu lekarza jest też stopa cukrzycowa oraz nadpotliwość stóp czy wszelkie zmiany kostne takie jak płaskostopie, czy haluksy. Wskazaniem jest też grzybica stóp oraz paznokci, modzele czy zrogowacenia oraz pękające pięty.

Jak wygląda wizyta u podologa?

Sama konsultacja u podologa ma na celu zdiagnozowanie stanu stóp oraz jeśli jest taka potrzeba określenie odpowiednich metod leczenia i co nie mniej ważne, dostarczenie pacjentowi wiedzy potrzebnej do zachowania zdrowia stóp i paznokci.

Podolog potrafi wykryć patologie stóp w bardzo wczesnym stadium, co znacznie ułatwia ich leczenie. W przypadku kiedy udajemy się na rutynową konsultację, to ta nie wymaga od nas żadnego przygotowania. Poza badaniem stóp lekarz przeprowadzi z nami jedynie wywiad na temat naszego trybu życia oraz przebytych chorób.

Problem pojawia się oczywiście, gdy lekarz wykryje u nas pewne dolegliwości. W takim przypadku nie tylko musi on nam zalecić odpowiednie postępowanie, ale też przede wszystkim rozwiązać problem, z którym do niego przyszliśmy. Aby skutecznie wyeliminować daną dolegliwość, podolog musi mieć do dyspozycji odpowiedni sprzęt diagnostyczny oraz chirurgiczny.

Dlatego właśnie najkorzystniej jest korzystać z ofert renomowanych firm takich jak https://swiatpodologii.pl/, gdzie personel ma pewność, że wszystkie normy związane z bezpieczeństwem oraz higieną są spełnione, a gabinet jest odpowiednio wyposażony w najnowszy sprzęt medyczny. Taki gabinet daję nam pewność, że leczenie będzie prawidłowe i tym samym skuteczne.

 

Źródło: artykuł partnera