Dodano: 02 luty 2018r.

Pantofle z wbudowaną technologią automatycznego parkowania

W jednym z japońskich hoteli wykorzystano najnowszą technologię stosowaną w samochodach Nissana do bardzo przyziemnej rzeczy. Wkrótce będzie tam można natknąć się na… samoparkujące kapcie.

 

Japonia znana jest z zamiłowania do tradycji, ale także z nowych technologii. Doskonały odzwierciedleniem tego jest jeden z hoteli w Hakowe – około 75 kilometrów na południowy-zachód od Tokio, gdzie połączono klasyczny, japoński wystrój z najnowszymi zdobyczami techniki. Wkrótce będzie tam można skorzystać z pantofli, które same zaparkują przed drzwiami, gdy już nie będą potrzebne.

Kapcie wyposażone są w dwa kółka, system czujników oraz silniczek. System automatycznego parkowania - ProPilot Park został dostarczony przez firmę Nissan. Ta sama technologia została zastosowana w najnowszej wersji całkowicie elektrycznego modelu Lear tej marki. Zaawansowany system czujników i kamer umożliwia samochodowi lokalizację i powrót do miejsc parkingowych bez wprowadzania danych przez kierowcę, choć trzeba zaznaczyć, że nie tylko ta firma rozwija taką technologię.

W kapciach hotelowych zastosowano uproszczoną wersję tego systemu. - Samoparkujące pantofle mają na celu podniesienie świadomości na temat zautomatyzowanych technologii jazdy i ich potencjalnych zastosowań, niezwiązanych z prowadzeniem pojazdu – powiedział Nick Maxfield, rzecznik firmy Nissan.

Ale w hotelu tym nie tylko pantofle mają wbudowaną najnowszą technologię. Również stoliki i poduszki potrafią uprzątnąć się same po użyciu. Goście hotelu będą mogli skorzystać z pantofli z technologią automatycznego parkowania już w marcu.

 

 Źródło: Reuters, fot. Nissan