Dodano: 27 grudzień 2019r.

Wybielanie zębów - numer jeden w kategorii olśniewającego uśmiechu

Dzięki ciągłemu rozwojowi medycyny możemy łatwiej zmieniać nasz wygląd zewnętrzny. Przede wszystkim kojarzone jest to z medycyną estetyczną, ale ingerencje stomatologów również potrafią znacznie zmienić czyjąś twarz. Coraz więcej osób pragnie śnieżnobiałego uśmiechu i decyduje się na wybielanie zębów. Chociaż powszechnie wiadomo, że najbardziej estetyczne efekty dają zabiegi wykonywane przez specjalistów, domowe sposoby nadal są popularne. Dowiedz się, jakich błędów nie popełniać i co zrobić, aby uśmiech wyglądał tak, jak u hollywoodzkich gwiazd przez długi czas.

Wybielanie zębów

 

Wybielanie zębów - co je rozjaśnia w domu?

Wybielanie zębów w warunkach domowych to jeden z częściej poruszanych tematów w mediach, a szczególnie na portalach internetowych. Nieustannie reklamowane są różnego rodzaju pasty, paski oraz żele wybielające. Te ogólnodostępne specyfiki mogą jedynie rozjaśnić, lecz na pewno nie doprowadzą do wybielenia zębów. Uzyskane efekty są zwykle mało widoczne oraz nietrwałe. Szkliwo jest bielsze przez ok. 3 miesiące. Co więcej, wybielanie zębów w domu nie usuwa przebarwień ani osadu. Dodatkowo może sprawić, że zęby będą bardziej wrażliwe, kruche, a także podatne na powstawanie ubytków. Jedynie w gabinecie stomatologicznym można liczyć na skuteczne wybielanie zębów. We Wrocławiu z takiej usługi da się skorzystać w smile.expert. To bezpieczny zabieg, lecz nie jest zalecany dla kobiet w ciąży, karmiących piersią oraz osób poniżej 18 roku życia. Wykonanie wybielania zębów we Wrocławiu uniemożliwiają także w szczególności choroby przyzębia, parkinson, padaczka oraz alergia na składniki preparatu wybielającego.

Wybielanie zębów u dentysty

Podczas wybielania zębów nie jest wykorzystywane znieczulenie. Po jego wykonaniu dziąsła mogą być wrażliwe i nie trzeba się tym przejmować. Przed zabiegiem zęby muszą być przygotowane do ingerencji stomatologicznej. Wszystkie ubytki oraz zmiany próchnicowe należy usunąć. W przeciwnym razie nie może dojść do wykonania wybielania zębów. We Wrocławiu takie zasady obowiązują w każdym gabinecie dentystycznym. Stomatolodzy wykorzystują głównie dwa sposoby: nakładki wybielające oraz lampę Beyond. W ten sposób można wybielić zęby, chociażby w Smile Expert. Dentyści zalecają jednak użycie lampy, ponieważ proces rozjaśniania szkliwa trwa krócej i nie wymaga dodatkowo żadnej ingerencji ze strony leczonej osoby. Wtedy wybielanie zębów trwa ok. 45 minut. W przypadku nakładek muszą być noszone przez 4 tygodnie i to systematycznie. Po wybielaniu zębów przy pomocy lampy  Beyond, szkliwo od razu jest bielsze, a uśmiech wygląda bardziej estetycznie. Jeśli sposób ten nie jest wystarczający, można założyć licówki, które są trwalsze, lecz zdecydowanie droższe. Kwota wybielania zębów jest różna w zależności od gabinetu oraz używanego preparatu.

Wybielanie zębów

Profilaktyka uśmiechu po wybielaniu zębów

Chociaż samo wybielanie zębów we Wrocławiu lub innym mieście jest bezbolesne, to po zabiegu zęby oraz dziąsła potrafią być nadwrażliwe. Nowy, biały uśmiech z pewnością cieszy, lecz istotne jest również, aby ten efekt utrzymywał się, jak najdłużej. Dlatego przez 7 dni od wybielenia zębów u dentysty nie powinno się palić papierosów, ponieważ wtedy mogą szybko zmienić kolor i nie będzie to już możliwe do zmiany. Konieczne jest również wyeliminowanie produktów oraz płynów, które silnie barwią szkliwo takich, jak  kawa, mocna herbata, wino, wiśnie, truskawki, jagody, papryka, kurkuma, curry. Nie zastosowanie się do zaleceń, może spowodować, że zęby będę wyglądać tak, jak przed zabiegiem.

 

Źródło: Artykuł sponsorowany