Dodano: 13 grudnia 2019r.

Poradnia psychologiczna w klinice LMC w Poznaniu – dlaczego warto skorzystać?

Problemy życia codziennego, stres w pracy, traumatyczne przeżycia związane ze śmiercią bliskiej osoby – to tylko kilka powodów, które mogą mieć negatywny wpływ na kondycję psychiczną każdego z nas. Z czasem problemy mogą urosnąć do rozmiarów, z którymi sami sobie nie poradzimy. Wówczas konieczna jest pomoc psychologa, który określi problem i wprowadzi odpowiednią terapię.

Rozmowa

 

Klinika LMC - psycholog Poznań to miejsce, w którym prowadzimy profesjonalne konsultacje psychologiczne. Zanim odbędziesz pierwszą z nich, warto abyś odpowiedział sobie na kilka pytań.

  1. Jak przebiega pierwsze spotkanie?
  2. Na czym polega konsultacja psychologiczna?
  3. Ile i jak długo odbywa się konsultacja psychologiczna?
  4. Kiedy powinieneś się zgłosić do psychologa?
  5. Jak wygląda pomoc psychologa?

Jak przebiega pierwsze spotkanie?

Pierwsze spotkanie z psychologiem nigdy nie jest łatwe. Musimy bowiem otworzyć się przed pozornie obcą osobą. Psycholog potrafi jednak w taki sposób przeprowadzić rozmowę, aby określić nasze problemy. Zyskuje nasze zaufanie oraz poprawia samopoczucie. Wiele osób, które skorzystało z konsultacji, zgodnie stwierdziło, że poczuło ulgę. Dzięki zebranym informacjom psycholog wie, jaką formę pomocy wdrożyć. Nasza psycholog w Poznaniu posiada ogromne doświadczenie oraz warsztat, dzięki czemu błyskawicznie ustali zasady przeprowadzania terapii, które będą dostosowane indywidualnie do każdego z naszych pacjentów.

Na czym polega konsultacja psychologiczna?

Konsultacja psychologiczna to w największym uproszczeniu rozmowa pomiędzy pacjentem a psychologiem, w trakcie której określany jest problem wymagający terapii. Terapeuta posiada skuteczne techniki, które stosuje zależnie od sytuacji. Może polegać zarówno na swobodnej rozmowie, jak również specjalnie do tego celu skonstruowanym wywiadzie. Nasza poradnia psychologiczna w Poznaniu posiada wyspecjalizowane grono psychologów i terapeutów, którzy pomogą pacjentom z zaburzeniami, uzależnieniem i depresją. Pomagamy także parom i małżeństwom w momentach kryzysowych. Prowadzimy również konsultacje dzieci i młodzieży, w trakcie których obecni są rodzice. Gwarantujemy, że nasi specjaliści dopełniają wszelkich starań, aby w trakcie konsultacji wyciągnąć odpowiednie wnioski i wskazać właściwy kierunek terapii. Pacjent w naszej klinice musi czuć się bezpiecznie.

Ile i jak długo odbywa się konsultacja psychologiczna?

Poradnie psychologiczne długość i czas spotkań ustalają indywidualnie do każdego pacjenta. W klinice LMC w Poznaniu konsultacje psychologiczne zazwyczaj trwają nie dłużej, nic pięćdziesiąt minut. Niektóre przypadki wymagają zaledwie jednego spotkania. Inne mogą jednak obejmować pięć i więcej sesji. Jest to bowiem zależne od problemu, który doskwiera danej osobie.

Kiedy powinieneś zgłosić się na konsultację psychologiczną?

Konsultacji psychologicznej wymaga każdy, kto czuje, że nie jest w stanie sam poradzić sobie ze swoimi problemami. Im szybsza konsultacja, tym większa szansa na krótszą i skuteczniejszą terapię. Poradnia psychologiczna w Poznaniu to miejsce, w którym stawiamy skuteczne diagnozy (np. chorób psychicznych, tj. depresji, nerwicy) oraz pomagamy w radzeniu sobie z fobią i lękiem, a nawet ze stresem. Nasza poradnia pomoże także osobom, które nie mogą utrzymać pracy oraz mają problemy z utrzymywaniem relacji. Gwarantujemy wysoką jakość usług oraz indywidualne podejście.

Na czym polega pomoc psychologa?

Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób konsultacja psychologiczna ma im pomóc? Otóż w jej trakcie psycholog ustala cele i formę pomocy pacjentowi. W trakcie rozmowy psycholog lub psychoterapeuta określa problem oraz środki, dzięki którym je rozwiąże. Stosuje techniki, za sprawą których zyskuje zaufanie pacjenta oraz poprawia jego samopoczucie. Następnie zostaje ustalona forma współpracy, w trakcie której przeprowadzona zostanie terapia. Będzie trwać na tyle długo, aż przyniesie oczekiwany efekt. W poradni psychologicznej w Poznaniu dopełniamy wszelkich starań, aby terapia przyniosła jak najlepszy efekt, a przy tym była dostosowana do pacjenta. Najważniejszy jest bowiem dla nas komfort i zadowolenie pacjenta.

Skorzystaj z usług kliniki LMC – poradni psychologicznej w Poznaniu. Przekonaj się, że konsultacja psychologiczna z naszymi specjalistami może Ci pomóc w rozwiązaniu Twoich problemów. Wysoka jakość usług i indywidualne podejście do pacjenta to nasza dewiza. Skontaktuj się z nami, a na pewno Ci pomożemy!

 

Źródło: Artykuł sponsorowany