Dodano: 21 lutego 2022r.

Poduszki ortopedyczne - sposób na profilaktykę bólu kręgosłupa

Niemal każdy układając się do snu, stara się zadbać o wygodne podparcie dla głowy i szyi. Niestety rzadziej myśli się, aby oprócz wygody ułożenie ciała było prawidłowe, nie wpływało negatywnie na stan zdrowia. Wynika to zwykle z niewiedzy i braku problemów, a świadomość przychodzi wtedy, gdy pojawią się dolegliwości bólowe, niedyspozycje związane z kręgosłupem. Przeczytaj, czym są poduszki ortopedyczne i dlaczego warto po nie sięgnąć nawet gdy jesteś zdrowy.

Poduszki ortopedyczne - sposób na profilaktykę bólu kręgosłupa

 

Współczesne poduszki ortopedyczne, zwane również rehabilitacyjnymi, mają za zadanie zapobiegać problemom z kręgosłupem w górnych odcinkach. Wykorzystywane są często także w łagodzeniu istniejących już schorzeń jako uzupełnienie działań medycznych, czy też w roli wyrobu kompensującego skutki urazów. Takie też zadania mogą wypełniać poduszki Tempur, których szeroką ofertą dysponuje wiele sklepów na rynku, chociażby SalonSnu.pl/21-Poduszki-Tempur. Dzięki specjalnym kształtom, gęstości oraz właściwościom wypełnienia, tworzą one ergonomiczne podparcie. Ortopedyczne poduszki Tempur to szereg modeli o profilowanym kształcie idealnych do:

  • spania na plecach,
  • spania na boku,
  • spania na brzuchu,
  • dla osób często zmieniających pozycję w trakcie snu,
  • na lato dzięki powłoce chłodzącej.

Jednak bez względu na wybrany model poduszki, o jej dobroczynnych dla kręgosłupa właściwościach decyduje odpowiednio uformowane wypełnienie. Materiał Tempur, bo o nim w tym przypadku mowa, jest w stanie pomóc w redukcji napięcia i zapewnić optymalne podparcie.

"Kosmiczny" materiał Tempur - w profilaktyce zdrowego kręgosłupa

Materiał stanowiący wypełnienie poduszek Tempur ma wyjątkowe właściwości. To otwartokomórkowa pianka wysokoelastyczna, podatna na zmiany temperatury dla najlepszego dopasowania. Określenie jej jako kosmiczna nie jest przypadkowe - technologia powstała bowiem w wyniku konieczności opracowania przez NASA materiału, który będzie redukował nacisk doświadczany przez astronautów przy starcie w kosmos.

Jak produkowane są poduszki Tempur? - poznaj tajemnice nowoczesnych technologii w poniższym filmie: 

O optymalne funkcjonowanie każdego modelu poduszki Tempur dbają rzesze specjalistów, dzięki czemu ostatecznie oddawany w ręce klienta produkt jest dopracowany w najdrobniejszych detalach.

Gdzie kupić dobrą poduszkę do spania?

Czy po poduszki o charakterze ortopedycznym trzeba udać się do sklepu medycznego? Niekoniecznie. Szeroki wybór poduszek Tempur, które idealnie sprawdzają się nie tylko w profilaktyce schorzeń kręgosłupa, ale również redukcji chrapania czy w innych sytuacjach, znajdziesz w sklepach internetowych oraz salonach stacjonarnych. To miejsca, w których możesz nabyć sprawdzone produkty, zasięgnąć fachowej porady i skorzystać z pomocy przy wyborze najlepszych dla Ciebie rozwiązań. Kompletne informacje o poduszkach Tempur wraz z ofertami znajdziesz na stronie: https://komfortsnu.pl/poduszki-tempur/

Wato pamiętać, że sama poduszka Tempur, choć znacznie podniesie komfort i ergonomię snu, może nie wystarczyć. Odpowiedni materac oraz łóżko są nieodzowną częścią efektywnego wypoczynku. Dlatego dbając o swój komfort snu, zawsze działaj kompleksowo. Odwiedź stronę internetową lub sklep stacjonarny i zadbaj o swój sen.

 

Źródło i fot.: artykuł partnera