Dodano: 15 wrzesień 2020r.

Na czym polega medycyna estetyczna?

Należy mieć świadomość, że medycyna estetyczna zalicza się do działu medycyny, który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Koniecznie należy zaznaczyć, że z zabiegów medycyny estetycznej nie korzystają tylko i wyłącznie przedstawicielki płci pięknej, ale również panowie. Czym dokładnie zajmuje się medycyna estetyczna, a także z jakich zabiegów można skorzystać?

Na czym polega medycyna estetyczna?

 

Czym jest medycyna estetyczna?

Warto wiedzieć, że medycyna estetyczna w najprostszym możliwym ujęciu zajmuje się walką z ewentualnymi oznakami starzenia, a także leczeniem defektów związanych z wspomnianym procesem starzenia. Omawiany dział medycyny wykorzystuje do tego celu wiedzę z kosmetologii, chirurgii, dermatologii, anestezjologii czy innych pokrewnych dziedzin. 

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że zabiegi medycyny estetyczniej są zdecydowanie mniej inwazyjne, a także bardziej bezpieczne w porównaniu do zabiegów w chirurgii plastycznej. Nie używa się bowiem m.in. skalpela. 

Zadaniem metod stosowanych przez profesjonalistów jest nie tylko odmłodzenie skóry, ale również usunięcie blizn, pozbycie się defektów czy zmarszczek. W przypadku przedstawicielek płci pięknej oznaki starzenia oddziałują na niższą samoocenę. Rozwój omawianej dziedziny umożliwił uzyskać zarówno estetyczne, jak satysfakcjonujące efekty bez konieczności wykonywania operacji plastycznych. Ponadto jeżeli zabiegi będą rozpoczęte stosunkowo wcześnie, jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że będą miały pozytywne oddziaływanie na skórę. 

Jakie zabiegi oferuje medycyna estetyczna?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że medycyna estetyczna zajmuje się wspomnianym wcześniej spowalnianiem procesu starzenia, a także redukcją znamion, przebarwień czy niedoskonałości. W omawianym dziale medycyny estetycznej wykonywane są takie zabiegi, jak lifting wolumetryczny, korekta blizn, ujędrnianie skóry, mezoterapia igłowa, peelingi medyczne, powiększanie oraz konturowanie ust czy korekcja i wypełnianie zmarszczek mimicznych. Wszystkie wymienione zabiegi wpływają na zdecydowaną poprawę samooceny, a także jakości życia przedstawicielek płci pięknej oraz panów. 

Kto może korzystać z zabiegów medycyny estetycznej?

Zabiegi medycyny estetycznej rekomendowane są przede wszystkim osobom, których celem jest pozbycie się skutków i oznak starzenia skóry. Koniecznie trzeba jednak zaznaczyć, że wykonywanie poszczególnych zabiegów omawianego działu medycyny może mieć różne wskazania. Należy do nich zaliczyć przede wszystkim stymulowanie skóry do wzmożonej regeneracji, tym samym nie dopuszcza się jej do starzenia. Z medycyny estetycznej zaleca się korzystać w przypadku: cellulitu, rozstępów, blizn pooperacyjnych, blizn potrądzikowych, zmarszczek mimicznych, przebarwień, a także wiotkiej i suchej skóry.

Ponadto koniecznie trzeba zaznaczyć, że ogromny wachlarz urządzeń oraz zabiegów, z których korzystają omawiane gabinety medycyny estetycznej, powodują, że obecnie praktycznie każdy może odmłodzić skórę. Z kolei systematycznie wykonywane, a także właściwie dobrane zabiegi umożliwiają na zdecydowane wydłużenie zdrowego wyglądu skóry. 

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z https://mediderm.com.pl/