Dodano: 23 września 2016r.

Microsoft zapowiada rozwiązanie problemu nowotworów

Amerykański potentat, firma Microsoft zapowiedziała, że upora się z problemem zachorowań na raka w ciągu najbliższej dekady. Microsoft zamierza przy pomocy najnowszych rozwiązań informatycznych przeprogramować komórki nowotworowe, bo, jak twierdzą badacze z tej firmy, problem raka to problem obliczeniowy.

Komórki nowotworowe

 

Gigant z Redmond do walki z rakiem powołał już specjalny zespół specjalistów z zakresu biologii, inżynierii oraz programowania, którzy będą pracowali w nowo powstałym laboratorium Microsoftu. Według szumnych zapowiedzi problem zachorowania na nowotwory ma zniknąć raz na zawsze i to w ciągu najbliższych dziesięciu lat.

Komórki nowotworowe zostały potraktowane tak, jakby były wirusem komputerowym. Władze firmy Billa Gatesa chcą złamać kod komórek rakowych i zaprogramować je tak, by były działały z pożytkiem dla zdrowia.

Naukowcom ma pomóc specjalny komputer molekularny, który swoje obliczenia prowadziłby wewnątrz komórek. Komputer zbudowany z DNA mógłby na bieżąco monitorować stan zdrowia i wykrywać nie tylko komórki rakowe, ale także inne, groźne dla naszego zdrowia zmiany.

Andrew Philips, który kieruje świeżo powołanym zespołem twierdzi, że opracowanie takiej technologii zajmie naukowcom 5-10 lat. Brzmi to niewiarygodnie, bo problem od dekad spędza sen z powiek najtęższym umysłom, ale kibicujemy poczynaniom Microsoftu.

 

Źródło: The Telegraph, techcrunch.com