Dodano: 06 luty 2020r.

Lipoliza iniekcyjna w medycynie estetycznej

Lipoliza iniekcyjna jest wliczana w popularne zabiegi medycyny estetycznej. Lipoliza to bezinwazyjna metoda na pozbycie się nagromadzonej tkanki tłuszczowej i wymodelowanie sylwetki w takich partiach ciała jak: brzuch, talia, pośladki, biodra, ramiona, uda, miejsce nad kolanami, plecy i pojawiające się na nich fałdy, tzw. drugi podbródek i kark, worki pod oczami itp.

ćwiczenia

 

Na czym polega lipoliza iniekcyjna?

Lipoliza iniekcyjna polega na wstrzykiwaniu substancji, które rozpuszczają tkankę tłuszczową w głębszych partiach skóry. W tym celu stosuje się substancję na bazie fosfatydylocholiny, tj. wyciągu z soli. Jest ona wprowadzana w tkankę tłuszczową poprzez zastrzyki. W efekcie osiąga się efekt rozpuszczenia się tkanki tłuszczowej, która jest następnie usuwana z organizmu, a skóra dzięki temu obkurcza się.
Skuteczność każdego zabiegu lipolizy jest uzależniona od ilości tkanki tłuszczowej i jej odporności na działanie wstrzykiwanych preparatów. W praktyce czasami już po jednym zabiegu widać znaczną poprawę, a czasami konieczną są kolejne, by wzmocnić uzyskiwany efekt.

Zalety lipolizy iniekcyjnej

Dla osób, które marzą o nienagannej sylwetce, jednak aktywność fizyczna stosowana na co dzień i dieta nie dają oczekiwanych efektów - lipoliza iniekcyjna jest sposobem na pobycie się tkanki tłuszczowej i odzyskanie pięknej i smukłej sylwetki. W tej grupie znajdują się m.in. kobiety po przebytej ciąży, które mają duże trudności z powrotem do formy.
Lipoliza iniekcyjna stanowi bezpieczną alternatywę dla operacji chirurgicznych, w tym np. liposukcji. Jest znacznie mniej bolesna i, co ważne, nie stanowi tak poważnej ingerencji w organizm jak operacja.
Do innych zalet lipolizy zalicza się także szybki zabieg i niemal natychmiastowy efekt. Po zabiegu pacjent od razu odzyskuje sprawność, a efekty są widoczne natychmiast. Wraz z upływem czasu widać je jeszcze lepiej i wyraźniej, a tłuszcz w sposób naturalny zostaje usunięty z organizmu, bez nieprzyjemnych skutków ubocznych, które byłyby negatywnie odczuwane przez pacjenta i powodowałyby dyskomfort na co dzień.
Lipoliza iniekcyjna stanowi dobre rozwiązanie nie tylko dla osób, które walczą z nadmiarem tkanki tłuszczowej, ale też dla tych, które chcą usunąć cellulit i nierówności skórne, które odejmują pewności siebie na co dzień. Jej zaletą są szybkie efekty, a także regeneracja dla warstw skórnych, które w efekcie zabiegu są lepiej odżywione. W sposób pośredni wpływa to na kwestie zdrowotne, takie jak np. poprawa krążenia i lepsza przemiana materii.

Jakie są powikłania po zabiegu lipolizy iniekcyjnej?

Tuż po przeprowadzeniu zabiegu skóra może być lekko opuchnięta i może pojawić się zaczerwienienie. Objawy te na ogół znikają same po kilku dniach. Dzięki temu zabieg można powtórzyć po kilku tygodniach, by efekty były jeszcze lepsze.
Po zabiegu wiele osób decyduje się na dodatkowe masaże, by pozbyć się ewentualnych nierówności na skórze.

Więcej informacji na temat lipolizy iniekcyjnej znajdziesz na: https://vitalea.pl/medycyna-estetyczna/lipoliza-iniekcyjna/

 

Źródło: Artykuł sponsorowany