Dodano: 16 listopada 2022r.

Laser Fraxel Dual – poznaj moc tego wielozadaniowego urządzenia!

Lasery frakcyjne nie bez powodu cieszą się ogromnym uznaniem wśród osób, które chcą w sposób bezinwazyjny poprawić różne defekty urody. Za ich pomocą możliwe jest skuteczne usuwanie przebarwień i wielu innych niedoskonałości. Jednym z takich urządzeń jest Fraxel Dual. Przybliżamy, na czym polega działanie tego lasera i kiedy zalecane są zabiegi z jego udziałem.

Laser Fraxel Dual – poznaj moc tego wielozadaniowego urządzenia!

 

Czym jest urządzenie Fraxel Dual? 

Fraxel Dual jest jednym z laserów frakcyjnych najnowszej generacji. Oddziałuje on na tkanki w sposób frakcyjny, czyli poprzez wytwarzanie sfer mikrotermalnych i pozostawianie nienaruszonych przestrzeni między nimi. Oznacza to, że energia takiego urządzenia wytwarza minimalne, kontrolowane i równomiernie ułożone urazy tkanek. Co ważne, zabiegi z użyciem lasera frakcyjnego nie ingerują w ciągłość powierzchni skóry. Są to więc metody całkowicie nieinwazyjne, których działanie nie jest zauważalne gołym okiem. 

Urządzenie Fraxel w Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i Częstochowie znajduje szerokie zastosowanie w dermatologii i medycynie estetycznej, gdzie jest wykorzystywane jako remedium na wiele różnych niedoskonałości, które mają źródło w głębszych strukturach tkankowych. Zabieg ten wyróżnia się możliwością bardzo precyzyjnego docierania do wybranych fragmentów skóry, zarówno pod względem głębokości, jak i objętości. Dzięki temu metoda ta może być zastosowana praktycznie na każdym obszarze ciała wymagającym regeneracji, w tym na delikatnych partiach twarzy, takich jak np. powieki górne i dolne, czy okolice ust. 

Zabieg laserem Fraxel – zasada działania

Fraxel emituje wiązki fal o długości 1550 nm i 1927 nm, które cechują się wysokim powinowactwem do cząsteczek wody. W trakcie zabiegu energia urządzenia pochłaniana jest przez takie cząsteczki znajdujące się w tkankach. W efekcie dochodzi do termicznego odparowania wody i obkurczenia tkanek. Co to dokładnie oznacza?

W bardzo dużym uproszczeniu można wyjaśnić, że lasery wywołują oparzenia głębszych warstw skóry właściwej. To z kolei pobudza naturalne procesy naprawcze. Organizm sprowokowany do odnowy wytwarza nowe, zdrowe komórki, które zastępują te zniszczone przez fale lasera. Urządzenie Fraxel działa podobnie, jednak zamiast inicjować termiczne obkurczenie białek na całym wybranym poziomie skóry, generuje jedynie setki mikrourazów, pomiędzy którymi pozostawiane są mostki (pionowe fragmenty) nienaruszonych tkanek. Nietknięte komórki skóry intensywnie uczestniczą w procesach naprawczych, co przyspiesza i zwiększa efektywność zabiegu, a także minimalizuje jego inwazyjność. 

Jakie są wskazania do zabiegu Fraxel?

Za pomocą urządzenia Fraxel możliwa jest głęboka regeneracja tkanek, która odbywa się dzięki naturalnym procesom naprawczym. Działanie takie znajduje zastosowanie w przypadku większości mankamentów urody w obrębie skóry właściwej. Zabieg polecany jest osobom, które chcą usunąć lub zredukować problemy, takie jak np.:

  • blizny (potrądzikowe, pourazowe, pooperacyjne, pooparzeniowe);
  • rozstępy (to również rodzaj blizn);
  • przebarwienia (np. posłoneczne, melasma);
  • utrata jędrności, nadmierna wiotkość skóry;
  • zmarszczki, bruzdy.

Na jakie efekty można liczyć po pełnej sesji zabiegowej?  

Działanie Fraxel opiera się na stymulacji naturalnych procesów, głównie produkcji nowych włókien kolagenowych. Efekty nie są więc widoczne od razu po zabiegu, a dopiero po pewnym czasie. Proces odbudowy tkankowej nasila się z każdym dniem po sesji zabiegowej. Na finał zabiegu warto poczekać. Redukcja niedoskonałości, wyraźne odmłodzenie skóry i ogólna poprawa jej kondycji to benefity, które osiąga się po zabiegu Fraxel. Co ważne, efekty wyglądają naturalnie i utrzymują się nawet kilka lat. 

Dla uzyskania pożądanych rezultatów zabieg ten zwykle wykonuje się w kilku seriach. Najczęściej zaleca się przeprowadzenie od trzech do sześciu powtórzeń w odstępach co dwa do czterech tygodni. Ilość sesji, a także częstotliwość zawsze ustala się indywidualnie, w zależności od kondycji skóry i rodzaju defektu, jaki chcemy zredukować. 

Więcej szczegółów na temat zabiegu Fraxel możesz poznać podczas konsultacji w Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy lub Częstochowie

 

Źródło: artykuł partnera