Dodano: 23 wrzesień 2019r.

Korzyści zażywania witaminy B3

Witamina B3, czyli niacyna jest bardzo ważna dla organizmu. Odpowiada ona za właściwe funkcjonowanie układów nerwowego i hormonalnego. Jej zbawienne działanie można odczuć zwłaszcza w samopoczuciu oraz odporności. Szczególnie niebezpieczny jest za to niedobór witaminy B3.

Witaminy

 

Czym jest witamina B3?

Witamina B3 (niacyna, PP lub kwas nikotynowy) to jedna z najtrwalszych witamin. Wykorzystywana jest przy wspomaganiu prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego i hormonalnego oraz w leczeniu miażdżycy. Wykazuje właściwości przeciwmigrenowe, łagodzi zmiany trądzikowe. Ma również ogromny wpływ na psychikę człowieka. Witamina B3 na depresje? Tak, to możliwe! Jej regularne zażywanie jest pomocne przy leczeniu tego schorzenia. Ponadto obniża poziom lęku oraz może dodawać pewności siebie.

Gdzie występuje?

Naturalne źródła witaminy B3 można znaleźć w wielu produktach spożywczych. Należy do nich mięso i jego przetwory, orzechy arachidowe, drożdże spożywcze, ryby, produkty zbożowe, jak otręby pszenne, kasza i ryż oraz ziemniaki. Źródła witaminy B3 są także w mleku i roślinach liściastych, np. w szpinaku, sałacie, szczawiu, itp.

Niedobór witaminy B3

Niedobór witaminy B3 jest bardzo niebezpieczny. Istotne niedobory są zwykle wynikiem restrykcyjnych diet, niedożywienia, chorób uniemożliwiających lub ograniczających wchłanianie niacyny z jelit, przyjmowania leków na gruźlicę lub alkoholizmu. Zaburzenie wchłaniania niacyny występuje również przy schizofrenii, depresji i hipercholesterolemii, czyli podwyższonej normie stężenia cholesterolu w osoczu krwi.

Niedobór witaminy B3 może mieć wpływ na skórę, powodując jej przebarwienia, zaczerwienienia i szorstkość oraz występowanie pęcherzy na ciele; powodować zaburzenia układu nerwowego i psychiki oraz mieć wpływ na układ pokarmowy.

Suplementacja witaminy B3

Witamina B3, choć dostępna w tak wielu pokarmach, czasami wymaga dodatkowej suplementacji. Warto przyjmować ją regularnie, gdyż wspomaga działanie naszego organizmu. Szczególnie przy naszym klimacie i dużej ilości pochmurnych dni witamina B3 na depresje jest dodatkowym wsparciem. Poza tym wspiera organizm w walce ze szkodliwymi bakteriami.

Jest dostępna bez recepty, dobrze jednak wybrać odpowiedni preparat. Jednym z najlepszych suplementów jest BICAPS B3, który zawiera 500 mg niacyny w 1 kapsułce. Preparat dostępny jest w sklepie https://magiazdrowia.com/bicaps-b3-niacyna-500mg. Jego wielkim atutem jest to, że nie zawiera żadnych dodatków, a 60 kapsułek starcza na 2 miesiące kuracji.

 

Źródło: Artykuł partnera