Dodano: 06 listopada 2020r.

Kilka sposobów na dobór soczewek znalezionych w internecie

Zakupy internetowe to wygoda i komfort. Pozwalają zaoszczędzić czas, a także pieniądze. W sklepach online kupić można wszystko od żywności, przez ubrania i elektronikę, do wyrobów medycznych. Jednym z produktów szeroko dostępnych w sklepach internetowych są okulary i szkła korekcyjne. Choć z pozoru dobór soczewek kontaktowych przez Internet wydaje się trudny, to znając odpowiednie zasady, z łatwością sobie z nim poradzisz. Zobacz, jakimi zasadami kierować się kupując soczewki kontaktowe online.

Kilka sposobów na dobór soczewek znalezionych w internecie

 

Wybór soczewek – bądź odpowiedzialny!

Soczewki kontaktowe są wyrobami medycznymi, które kupisz bez recepty. Dostępne są one zarówno w stacjonarnych salonach optycznych, jak i w Internecie. Te kupowane online mogą pochwalić się niższymi cenami. Nic więc dziwnego, że wiele osób decyduje się na zamówienie ich ze sklepu lub apteki internetowej. Warto jednak pamiętać, że ich samodzielny dobór nie jest najlepszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem. Nawet jeśli zna się swoją wadę wzroku, to zawsze warto wybrać się na specjalistyczne badania, które dostępne są np. w salonie optycznym Strefaoczu.pl. Te w zakresie wyboru soczewek można przeprowadzić w gabinecie okulisty lub optometrysty. Zadaniem lekarza będzie ustalenie wady, zbadanie stanu zdrowia oka, dobranie odpowiedniej metody korekcji i dobór soczewek kontaktowych odpowiednich do wady i stylu życia. Pierwsze soczewki powinny być więc dopasowane przez specjalistę, kolejne można zamawiać online. 

Soczewki kontaktowe – dobór na podstawie okularów

Jednym z podstawowych błędów, jakie popełnia się przy wyborze soczewek przez Internet, jest sięganie po szkła mające te same moce co noszone okulary. Trzeba jednak wyraźnie zaznaczyć, że moc okularów nie zawsze równa się mocy soczewek. Nie zaleca się więc stosowania tego rozwiązania. Jeśli jednak się na nie zdecydujesz, to koniecznie skorzystaj z tabel i kalkulatorów stworzonych przez specjalistów. Przeliczają one moc okularów na moc soczewek kontaktowych (z wykluczeniem tych torycznych przeznaczonych dla astygmatyków).

Na uwadze też miej, że w przypadku wad do 3,25 dioptrii nie występują różnice między soczewkami a okularami. Przy wadach powyżej 3,25 dioptrii różnice między właściwą mocą okularów a szkłami zaczynają znacznie rosnąć. Zasadą jest, że u osób z krótkowzrocznością soczewki powinny mieć moc niższą niż okulary, przy nadwzroczności zasada jest odwrotna.

Wybór soczewek w Internecie

Wybór szkieł kontaktowych w Internecie jest bardzo duży. W sieci odnaleźć można soczewki znanych i mniej znanych marek. Bez problemu można też kupić zarówno soczewki jednodniowe, jak i dwutygodniowe czy miesięczne. Trudności nie sprawia też dopasowanie szkieł do wady wzroku czy własnej wygody. Na internetowych półkach dostępne są zarówno soczewki sferyczne służące do korekcji daleko- i krótkowzroczności, soczewki toryczne dla astygmatyków, jak i soczewki multifokalne polecane przy starowzroczności i prezbiopii. Szeroki wybór pozwala wręcz na perfekcyjny dobór soczewek kontaktowych. Zamówić można te, które zagwarantują 100 proc. komfortu noszenia i będą odpowiadać naszym potrzebom.

Jak kupować soczewki przez Internet?

Dobór soczewek kontaktowych nie powinien być eksperymentem. Spowoduje to nie tylko stratę pieniędzy, ale i może przyczynić się do pogorszenia stanu narządu wzroku. Szkła korekcyjne, a także te kosmetyczne nie są częścią garderoby, stanowią ciało obce, które wkładamy do oka. Powinniśmy więc zadbać o to, aby były one bezpieczne, wygodne w noszeniu, praktyczne. Najlepiej jest więc sięgać po soczewki renomowanych marek i posiadające parametry określone przez okulistę/optometrystę.

Kupując soczewki w Internecie, od razu warto zamówić większą partię. Kupując kilka opakowań, często można liczyć na atrakcyjne rabaty czy darmową wysyłkę. Pozwoli to uniknąć sytuacji, że soczewek zabraknie, a my na paczkę z nowymi szkłami będziemy czekać kilka kolejnych dni. Warto też pamiętać, aby razem z soczewkami zamówić akcesoria, które pomogą je utrzymać w higienie, czyli np. płyn do soczewek.

Dziś wybór soczewek z pozoru wydaje się łatwy. Przeglądając oferty sklepów internetowych, spotkać można się z szeroką ofertą i atrakcyjnymi cenami. Często przy doborze szkieł korekcyjnych to właśnie ceną się kierujemy. Inne czynniki, które podawane są przez zwolenników e-zakupów jako te kluczowe to marka, polecenia znajomych. Trzeba jednak pamiętać, że dobór soczewek kontaktowych nie powinien polegać jedynie na dopasowaniu ich mocy do wady. Liczą się też takie parametry jak średnica czy promień krzywizny, a także ułożenie soczewki na oku. Soczewki kontaktowe można więc dobrać jedynie na podstawie stacjonarnego badania w gabinecie specjalisty.

 

Źródło: artykuł sponsorowany