Dodano: 28 stycznia 2021r.

Jak skutecznie poradzić sobie z zaburzeniem erekcji?

Trudności z zaburzeniem erekcji to temat, który jest bardzo wstydliwy dla wielu mężczyzn. Kłopoty ze słabym lub krótkim wzwodem przekładają się na obniżoną samoocenę oraz pewność siebie, dyskomfort psychiczny, co z kolei powoduje niepewność w sferze intymnej. Warto jest mieć świadomość, że w obecnych czasach, problemy z erekcją są tak samo powszechne, jak katar, migrena lub ból gardła. Zaburzenia wzwodu są jednym z najczęstszych problemów seksualnych, które dotykają mężczyzn w wieku dojrzałym. O ile spontaniczne kłopoty z erekcją są rzeczą normalną, tak coraz częstsze mogą świadczyć o początkach rozwijającej się w organizmie choroby. W takim przypadku, nie wolno lekceważyć pierwszych objawów i natychmiast udać się do specjalisty.

Jak skutecznie poradzić sobie z zaburzeniem erekcji?

 

Przyczyny dysfunkcji wzwodu – co je powoduje?

Jak podaje portal Pikanteria.pl słaba lub krótka erekcja podczas stosunku, a także przedwczesny wytrysk mogą świadczyć o rozwijającej się chorobie. Aby doszło do pełnego i silnego wzwodu, konieczna jest odpowiednia ilość krwi przepływającej do penisa. Jeśli przepływ ten jest za słaby, mówi się, że jest on upośledzony. Zaburzenia erekcji często wiążą się z uczuciem dyskomfortu, a niekiedy także bólem. Mogą występować okresowo lub długotrwale, o charakterze łagodnym, a nawet i nasilonym.

Właściwe zdiagnozowanie choroby polega przede wszystkim na trafnym przyjrzeniu się oraz wyeliminowaniu czynników, odpowiadających za dysfunkcje erekcji. U starszych mężczyzn, w większości przypadków, uwarunkowane jest to dojrzalszym wiekiem oraz wynika przede wszystkim z przyczyn fizycznych. Natomiast u młodszych mężczyzn związane jest to z uwarunkowaniem psychicznym. Aby potwierdzić schorzenie potrzebne są szczegółowy wywiad oraz badania lekarskie. Wśród fizycznych czynników, które mają kluczowy wpływ na zaburzenia erekcji, można wymienić m.in. zażywanie używek (alkohol, narkotyki, palenie tytoniu), zabiegi chirurgiczne gruczołu krokowego, nieprawidłowa budowa prącia, a także występowanie chorób, takich jak miażdżyca, nadciśnienie tętnicze, stwardnienie rozsiane, cukrzyca czy schorzenia nerek i serca. Natomiast do przyczyn o podłożu psychicznym należą m.in. strach przed zarażeniem chorobą weneryczną, lęk przed odbyciem stosunku, niska samoocena, kompleksy dotyczące prącia, lęk przed posiadaniem dzieci oraz brak poczucia pożądania, ciągłe kłótnie oraz rozpad więzi w związku.

Mężczyzna, u którego zaczyna występować zaburzenie erekcji zaczyna tracić poczucie własnej męskości, co z kolei przekłada się na trudności w relacjach damsko-męskich. Dysfunkcja seksualna prowadzi również do obniżenia poczucia własnej wartości, ciągłej frustracji, obniżenia nastroju, a niekiedy nawet i wystąpienia stanów depresyjnych. U młodych mężczyzn, wstyd związany z wizytą u lekarza, a także przyznaniem się do problemu z potencją, skutkuje zażywaniem leków na erekcje na własną rękę, co jest niebezpieczne dla organizmu, bez konsultacji lekarskiej.

Zaburzenia erekcji – jak leczyć problemy ze wzwodem?

Aby przeprowadzić skuteczne leczenie dysfunkcji, pierwszym krokiem jest znalezienie przyczyny choroby. Na samym początku należy się udać do lekarza pierwszego kontaktu, który skieruje pacjenta do odpowiedniego specjalisty – urologa, seksuologa, psychologa, czy endokrynologa. Jeśli problemy z potencją są na podłożu fizycznym, najczęściej wprowadzane jest leczenie środkami, których składnikiem jest Sildenafil. W przypadku zaburzeń wynikających z psychicznych ograniczeń, zalecane są psychoterapie, wzmacnianie własnej samooceny, stosowanie technik relaksacyjnych, a także konsultacje małżeńskie u psychologa.

Problemy z erekcją – jak zapobiegać zaburzeniom wzwodu?

Mężczyźni, u których występują dysfunkcje erekcji powinni przede wszystkim zmienić styl życia, podjąć leczenie chorób powodujących problemy seksualne, a także zdrowo się odżywiać. Nadużywanie nikotyny, spożywanie alkoholu, a także zbyt duża masa ciała, negatywnie wpływają na kwestie potencji u mężczyzn. W zapobieganiu zaburzeń erekcji zaleca się zwiększenie aktywności fizycznej, regularne kontrolowanie stężenia glukozy we krwi oraz pomiary ciśnienia tętniczego, a także dbanie o relaks i wypoczynek proporcjonalnie do wykonywanej aktywności zawodowej. W profilaktyce problemów z erekcją duże znaczenie ma również nauka śmiania się. Przyczynia się to przede wszystkim do rozładowania skumulowanego napięcia, a także wytworzenia endorfin w organizmie.

W momencie, w którym mężczyzna zauważy u siebie objawy zaburzeń erekcji, powinien przede wszystkim skontaktować się z lekarzem, przełamując swój wstyd. W obecnych czasach, schorzenie to jest tak samo często występujące jak i przeziębienia. Prawidłowe zdiagnozowanie i wyeliminowanie przyczyny, a także odpowiednie leczenie są gwarancją na udane życie seksualne oraz zwiększenie poczucia pewności siebie i męskości.

 

Źródło: artykuł sponsorowany, fot. Pixabay