Dodano: 04 września 2020r.

Jak poszerzać horyzonty siedmiolatka i zatroszczyć się o to, aby robił postępy?

Z pewnością niejeden rodzic siedmiolatka zastanawia się, jak zachęcić go do samorozwoju. Śmiało można powiedzieć, że jest to wiek przełomowy. Maluch rozpoczyna naukę w pierwszej klasie szkoły podstawowej – rozumie coraz więcej, a zakres jego umiejętności stale się rozszerza. Pamiętajmy jednak o tym, że życie nie kończy się na szkolnych zajęciach. Zastanawiasz się, jak możesz przyczynić się do tego, aby smyk robił postępy? Sprawdź poniższe porady – wdrożenie ich w życie wcale nie jest trudne!

Jak poszerzać horyzonty siedmiolatka i zatroszczyć się o to, aby robił postępy?

 

Podróże małe i duże

Jesteś typem domatora? Nie ma w tym nic złego, jednak pamiętaj o tym, że twoje dziecko powinno zobaczyć o wiele więcej niż cztery ściany swojego pokoju. Możesz pokazać swojej latorośli świat nawet wtedy, gdy nie posiadasz ogromnej ilości wolnych środków finansowych. Wycieczka rowerowa do lasu lub nad pobliskie jezioro wcale nie wymaga dużych nakładów pieniężnych. Staraj się odpowiadać dziecku na zadawane pytania.

  • Dlaczego trawa jest zielona?
  • Gdzie zimują niedźwiedzie?
  • Dlaczego ptaki odlatują do ciepłych krajów?

Tematy do rozmów nasuwają się same. Wycieczki do innych miast, a nawet państw, to skuteczny sposób na to, aby zapoznać się z nową kulturą. Obserwując daną społeczność dowiemy się więcej, niż oglądając filmy lub czytając książki. Ponadto jest to wiedza, która zostanie w nas, a nie ulotni się po zaliczonej klasówce.

Nauka języków obcych

nauka języków obcych

W dzisiejszych czasach znajomość języków obcych to absolutna podstawa. Oczywiście – nie każdy może stać się poliglotą, jednak każdy może przyswoić nowe zwroty i wyrażenia. Wiadomym jest, że 7-latek nie zacznie mówić płynnie po angielsku lub francusku, jednak może nauczyć się np.:

  • nazw kolorów,
  • zwierząt,
  • mebli,
  • dni tygodnia lub miesiąca.

Nie potrzeba do tego zajęć dodatkowych, które sporo kosztują. Wielu rodziców zna dany język wystarczająco dobrze, aby utrwalić z pociechą to, czego nauczyła się w szkole. Podczas wchodzenia po schodach możecie liczyć stopnie po angielsku. Przemierzając supermarket wypatrujcie produktów, które potraficie nazwać w innym języku. Ważne jest to, aby wpleść go do codziennego życia, tak, aby stał się zupełnie naturalny.

Zmiana środowiska 

Trzymanie dziecka „pod kloszem” jedynie ogranicza jego horyzonty. Myślisz, że nie spotka się ono z osiedlowymi łobuzami, którzy będą próbować sprawić mu przykrość, a nawet wyrządzić krzywdę? Jesteś w wielkim błędzie! Zrób wszystko, aby dziecko zrozumiało, że wokół niego będą znajdować się różni ludzie.

Tłumacz mu, w jaki sposób ma reagować na zaczepki, czy też inne niepożądane zachowania. Oczywiście czuwaj nad wszystkim, tak aby mieć pewność, że latorośl nie znajduje się w niebezpieczeństwie. Nie bez powodu uczniowie często odwiedzają szpitale, Domy Pomocy Społecznej, Domy Dziecka, Domy Samotnej Matki, schroniska, a także inne placówki, gdzie ukazane są nie tylko dobre strony życia.

Edukacyjne zabawki i akcesoria

Nie licz na to, że twoje dziecko po kilku godzinach spędzonych w szkole i odrobieniu zadań domowych będzie miało ochotę ponownie zasiąść przed książkami. Możesz jednak połączyć przyjemne z pożytecznym! W dobrych sklepach z zabawkami znajdziesz wiele produktów, które wspomagają rozwój malucha oraz pomagają znaleźć nowe zainteresowania.

Mowa tutaj o m.in. modelach do składania, robotach interaktywnych, czy też zestawach plastycznych. Opcji jest wiele, więc znalezienie czegoś odpowiedniego to tylko kwestia czasu. Jeśli brakuje Ci pomysłów, przejdź na https://zabawkaiwyprawka.pl/blog/prezent-dla-siedmiolatki-siedmiolatka.html i zaczerpnij inspiracji. Nad listą czuwają eksperci, którzy rozumieją potrzeby dzieci i wiedzą, jakie akcesoria do zabawy pobudzą rozwój siedmiolatka – niezależnie, czy jest to chłopiec, czy dziewczynka. 

 

Źródło: artykuł partnera