Dodano: 06 lipiec 2020r.

Jak naturalnie obniżyć ciśnienie krwi?

Wysokie ciśnienie krwi jest problemem zdrowotnym, który dotyka zarówno młodych, jak i tych starszych Polaków. Co niepokojące, jest to jeden z głównych czynników ryzyka śmierci i niepełnosprawności zarówno w naszym kraju, jak również na całym świecie. Jednym z najprostszych kroków, jakie można podjąć w celu zapobiegania nadciśnieniu krwi, jest wybór zdrowej żywności.

Jak naturalnie obniżyć ciśnienie krwi?

 

Pokarmy, które wybieramy każdego dnia, są ważne dla zdrowia naszego serca. Badania nad wysokim ciśnieniem krwi pokazują, że spożywane przez nas pokarmy mogą pomóc obniżyć i kontrolować wysokie ciśnienie krwi.

Ale nie martw się, nie musisz szukać tych informacji w całym Internecie, wszystko co musisz zrobić, to przeczytać ten artykuł do końca. Poniższe propozycje są Twoim najlepszym pomocnikiem w walce z nadciśnieniem krwi.

Warzywa

Podczas gdy badania nad związkiem buraków z obniżeniem ciśnienia krwi stały się przełomowe, nie myśl, że burak jest jedynym ważnym warzywem w diecie. Regularne przyjmowanie 4-5 porcji warzyw wiąże się z mniejszym ryzykiem wystąpienia nadciśnienia. Według diety DASH (Dietary Approaches to Stop Hypertension) ludzie, którzy jedli więcej warzyw i owoców w porównaniu do ich regularnej diety (która była uboga w te składniki) mieli niższe ciśnienie krwi niż ci, którzy nie zmienili swoich nawyków żywieniowych.

Pamiętaj, aby sięgać po różne rodzaje warzyw. Różne kolory oferują różne zdrowe składniki odżywcze.

Owoce

Po przeczytaniu o warzywach, nie jest zaskoczeniem, że również owoce cechują się pozytywnym wpływem na obniżenie wysokiego ciśnienia krwi. Podobnie jak warzywa, owoce są bogatym źródłem potasu, magnezu i błonnika. Świeże, ale i mrożone owoce i warzywa powinny na stałe zagościć w Twojej codziennej diecie. Mrożone owoce i warzywa są tak samo zdrowe jak świeże. Więc jeśli obecnie nie ma sezonu na Twoje ulubione maliny czy truskawki, to nie ma potrzeby, aby z nich rezygnować.

Produkty pełnoziarniste

Może to być bardziej zaskakujące, biorąc pod uwagę fakt, że niektóre diety, jak chociażby dieta ketogeniczna, przeklinają produkty pełnoziarniste, takie jak chleb czy zboża. Jednakże regularne spożywanie produktów pełnoziarnistych wiąże się ze zdrowszym sercem i mniejszym ryzykiem wystąpienia wysokiego ciśnienia krwi. Badania wykazują, że regularne spożywanie pełnych zbóż wiąże się z 30 proc. niższym ryzykiem śmierci z powodu chorób układu krążenia.

Nabiał o obniżonej zawartości tłuszczu

Połączenie tych wszystkich powyższych zasad: warzywa, owoce i pełnoziarniste produkty z obniżoną zawartością tłuszczu w produktach mlecznych bez dodatków smakowych, takich jak mleko i jogurt, wiąże się z większym obniżeniem ciśnienia krwi niż samo zwiększenie spożycia owoców i warzyw.

Wybierz mleko, ser czy jogurt o obniżonej zawartości tłuszczu i poszukaj sposobów na włączenie tych produktów jako odżywczej przekąski.

Orzechy i nasiona

Orzechy i nasiona są pyszne i pożywne. Orzechy i nasiona dostarczają zdrowe tłuszcze nienasycone, białka, witaminy i minerały.

Orzechy, nasiona i rośliny strączkowe są ważnym elementem zdrowego odżywiania się, więc spróbuj włączyć niektóre zwykłe niesolone orzechy i nasiona do swoich posiłków każdego dnia. Jedna porcja orzechów lub nasion to 30 g, lub niewielka garść.

Dodatkowy bonus - regularne spożywanie orzechów jest związane z niższym poziomem LDL (złego) cholesterolu i cholesterolu całkowitego we krwi i nie prowadzi do przybrania na wadze.

Podsumowując:

Włączenie tych pokarmów na co dzień wprowadzi cię na drogę do zbilansowanej diety. Więcej tej żywności oznacza mniej żywności, która może być zbyt bogata w sól lub tłuszcze nasycone. Ograniczenie tych składników jest ważne dla zdrowia serca, a także dla zdrowia naczyń krwionośnych. Podczas gotowania, używaj różnych przypraw, aby wydobyć smak potraw zamiast soli.

Jeśli mimo wszystko Twoje ciśnienie krwi nie zamierza się uspokoić, a Ty chcesz skorzystać z naturalnych środków, postaw na suplement diety Detonic – jest to stosunkowo nowy środek przeznaczony do obniżania ciśnienia we krwi. Połączenie odpowiedniej diety, o której pisaliśmy oraz naturalnego suplementu może przynieść rewelacyjne efekty.

 

Źródło: Artykuł sponsorowany