Dodano: 03 kwiecień 2020r.

Inhalator - urządzenie, które warto mieć w każdym domu

Inhalatory to dziś szczególnie pomocne urządzenie medyczne, które każdy powinien mieć w domu. Inhalatory są bardzo pomocne w zwalczaniu wielu schorzeń dróg oddechowych. Choć często korzystają z nich dzieci, warto rozważyć ich zakup również w przypadku osób dorosłych.

inhalator

 

Łatwe i szybkie podanie leku

Coraz więcej leków może być podawanych za pomocą inhalatorów, szczególnie w przypadku osób zmagających się z alergiami, astmą i nawracającymi infekcjami dróg oddechowych. Inhalatory to również bardzo skuteczna broń w walce z dokuczliwymi bólami zatok. Dzięki wytworzonej z leku lub z soli fizjologicznej „zimnej mgiełce” inhalatory pozwalają na szybkie i skuteczne dostarczenie substancji leczniczych do dróg oddechowych, pomijając przy tym układ pokarmowy. Nie jest on dzięki temu niepotrzebnie obciążany dodatkowymi substancjami, a układ oddechowy ma szansę na szybszą reakcję na podaną substancję. Dzięki inhalatorowi możemy zareagować na rozwijającą się infekcję na długo przed konsultacją z lekarzem i znacznie ją zahamować. „Zwykła” sól fizjologiczna dzięki temu urządzeniu pomoże nam zwalczyć rozwijające się przeziębienie. Inhalacja wspomaga rozrzedzenie zalegającej wydzieliny i jej wykrztuszenie. Nawilża również drogi oddechowe, co przynosi znaczną ulgę przy podrażnionej śluzówce.

Jak wybrać dobry inhalator?

Na rynku dostępnych jest bardzo dużo urządzeń służących do inhalacji. Warto wybrać nowoczesny inhalator z nebulizatorem, czyli częścią, w której płyn rozbijany jest na malutkie drobinki i w takiej postaci dostarczany jest do dróg oddechowych. Pamiętaj, by zwrócić szczególną uwagę na parametry urządzenia, z których kluczowym jest wielkość cząsteczek w wytwarzanym przez inhalator aerozolu. Poza ceną, na którą wszyscy zwracamy uwagę, ważne jest, by nebulizator był jak najbardziej wydajny, łatwy w obsłudze, czyszczeniu i konserwacji, a także względnie cichy.

Marka godna zaufania

Spośród dostępnych na rynku inhalatorów warto zwrócić uwagę na ofertę marki Sanity. Jeden z najpopularniejszych modeli to uniwersalny inhalator SIMPLE Sanity. To praktyczne i ekonomiczne rozwiązanie dla całej rodziny. Pozwala na zastosowanie wszystkich standardowych leków wziewnych. Jest niedrogi, łatwy w obsłudze i przechowywaniu.

Z myślą o alergikach powstały inhalatory Alergia STOP, które szczególnie wiosną zapewnią skuteczną i przynoszącą ulgę terapię. Pomagają złagodzić dolegliwości takie jak uczucie suchości w gardle, nieżyt nosa, podrażnienie śluzówki i nieprzyjemny ból.

Najlepszym wyborem dla dziecka będzie nebulizator o przyjemnym wyglądzie, który nie będzie powodował dodatkowego stresu. Jeden z najczęściej wybieranych inhalatorów dla dzieci tego typu to Inhalator BABY Sanity, którego przyjazny kształt króliczka pomoże w komfortowym podaniu dziecku niezbędnego leku. Możesz go stosować już od pierwszego dnia życia.

Inhalator Sanity

 

Szczególnie cichą pracę i wyjątkową łatwość użytkowania zapewnia Inhalator Siateczkowy SILENT MESH. Jest bezgłośny i bardzo lekki, mieści się w dłoni i może być używany nawet na leżąco.

Jeśli natomiast zależy nam na możliwości regulacji wielkości wytwarzanych przez nebulizator cząsteczek optymalnym wyborem będzie jedno z najbardziej zaawansowanych technicznie urządzeń w tym segmencie, czyli Inhalator PRO Sanity. Umożliwia on cichą i ciągłą pracę, nadaje się do użytku dla całej rodziny, a spośród innych inhalatorów wyróżnia go również możliwość oczyszczenia i nawilżenia dróg oddechowych dzięki załączonemu do zestawu irygatorowi Nosalek Jet.

 

Źródło: Artykuł sponsorowany