Dodano: 31 sierpień 2021r.

Catering dietetyczny pomoże Ci osiągnąć Twój cel

Catering tylko dla osób świetnie zarabiających? Nic z tych rzeczy! Duże zainteresowanie dietą pudełkową spowodowało pojawienie się wielu konkurentów na rynku, co pociągnęło za sobą spadek cen. Społeczeństwo zaczyna przykładać dużą uwagę do zdrowia, dlatego ta branża tak prężnie się rozwija. Co zatem powinniśmy wiedzieć o cateringach dietetycznych i jakie są realia korzystania z cateringu dietetycznego?

Catering dietetyczny pomoże Ci osiągnąć Twój cel

 

Skąd się wzięła duża popularność diet pudełkowych?

Duże zainteresowanie dietami pudełkowymi zostało wywołane zainteresowaniem wśród konsumentów. Era spożywania posiłków na szybko i byle jak zaczyna odchodzić do lamusa, ponieważ ludzie są coraz bardziej świadomi korzystnego wpływu zdrowego jedzenia na zdrowie, ogólne funkcjonowanie i samopoczucie, stąd rosnąca popularność diety pudełkowej.

Trend na lepsze wybory żywieniowe rozpoczęły restauracje z domowymi obiadami, tworząc ofertę dania dnia, w której w przystępnej cenie można nabyć lunch. Każdego dnia jest serwowane inne danie. Sam zamysł był jak najbardziej trafiony, natomiast, czy kotlet schabowy smażony na głębokim tłuszczu jest lepszym wyborem niż pizza za rogiem? Dietetycy drapią się po głowie. Taka alternatywa jest zdecydowanie lepsza. Pytanie tylko w jaki sposób są takie posiłki przygotowywane w danej restauracji, czy np. na bieżąco jest wymieniany olej. Świadome społeczeństwo zaczęło się domagać czegoś więcej, jeszcze zdrowszej alternatywy. Właśnie w tym momencie nastąpił przełom i otworzyły się drzwi dla cateringu dietetycznego.

Firmy cateringowe zaczęły przygotowywać zdrowe posiłki, skupiając się przede wszystkim na zbilansowaniu diety. Najistotniejsze było przygotowanie odpowiedniej ilości makroskładników ze świeżych i dobrej jakości produktów. Początkowo zdrowa dieta pudełkowa była zarezerwowana jedynie dla sportowców lub dla osób, których żywienie pełni ważną część życia zawodowego. Z czasem zainteresowanie trafiło także do pana Kowalskiego, który ze sportem miał niewiele wspólnego, lecz zależało mu na odpowiednim odżywianiu.

Co można zyskać stosując dietę pudełkową?

Korzyści można wymieniać nieskończenie wiele. Bez dwóch zdań najważniejszym elementem jest poprawa kondycji naszego zdrowia. Odpowiednio zbilansowane posiłki dostosowane do naszego zapotrzebowania kalorycznego powolutku odbudowują zaśmiecony nieodpowiednim jedzeniem organizm. W miarę korzystania z cateringu dietetycznego uczymy się zdrowych nawyków żywieniowych, które zostają już na dobre w naszej kuchni. Obserwując poprawę zdrowia, rzadko kto wraca do starych przyzwyczajeń. Trwała i świadoma zmiana stylu życia wymaga czasu, lecz z pewnością jest owocna.

zbilansowana dieta z dostawą na zamówienie

Dziś wybór diet pudełkowych jest niezwykle elastyczny. Możliwy jest wybór różnych rodzajów diet, kaloryczności, a nawet ilości posiłków. Ostatnio pojawił się także trend wymiany posiłków, gdzie za pomocą aplikacji można wymieniać proponowane posiłki, aby jeszcze bardziej móc spersonalizować dietę.

Czy istnieją inne korzyści niż zdrowotne?

Poza korzyściami zdrowotnymi zyskujemy także oszczędność czasu. Nie każdy ma chęci lub czas, aby przygotować zdrowe i zbilansowane posiłki. Fit dieta wymaga wprawy, aby gotować smacznie. Korzystając z diety pudełkowej, wcale nie musimy się tym przejmować!

Dieta pudełkowa oszczędza wodę, paliwo, czas, a przede wszystkim nerwy. Decydując się na takie rozwiązanie, nie będzie już konieczności jeżdżenia na zakupy, zmywania naczyń oraz przygotowania posiłków. Każdego dnia spędzamy około 2 godzin na przygotowywanie posiłków wraz z późniejszym sprzątaniem. Wszystkim przydałaby się dłuższa doba, prawda? Teraz jest ku temu okazja!

Kto powinien korzystać z diety pudełkowej?

Nie ma konkretnej listy osób, którym dedykowany jest catering dietetyczny, dlatego odpowiedź brzmi: każdy. Wszyscy klienci mają swoje powody, dla których korzystają z diety pudełkowej, a do najczęstszych z nich należą:

  • brak wystarczającej ilości czasu albo chęci na gotowanie posiłków;
  • brak talentu kulinarnego;
  • poprawa stanu zdrowia poprzez zbilansowane odżywianie;
  • poprawa sylwetki;
  • zaufanie ekspertom w swojej branży;
  • wspieranie konkretnych chorób odpowiednią dietą.

Definicja celu nie ma większego znaczenia, jeśli czujemy, że dieta może w jakiś sposób nam pomóc. Najlepszy catering dietetyczny pomoże dobrać dietę w taki sposób, aby nasz cel powoli się realizował.

wybierz dietę dostosowaną pod Twoje potrzeby dieta sport

Należy pamiętać, że dieta powinna zostać dostosowana do naszych potrzeb, a nie na odwrót. Nie ma konieczności raczenia się niesmacznym jedzeniem, tylko dlatego, że jest zdrowe. Dzięki ofertom cateringów dietetycznych mamy wybór posiłków. Zazwyczaj poprzez aplikację lub po prostu po zalogowaniu się na konto możliwe jest wymienianie dań na dany posiłek. To już nie te czasy, kiedy trzeba było zjeść obiad, bo nic innego nie było przygotowane. Catering dietetyczny Ci udowodni, że zdrowe odżywianie może być bardzo smaczne.

Jak wyróżnia się catering dietetyczny Powermeal na tle konkurencji?

Catering dietetyczny Powermeal ma jedno z najdłuższych doświadczeń w branży cateringowej, stale odpowiadając na potrzeby klientów. Dzięki temu możliwy był rozwój firmy na skalę krajową. Przy stale rosnącym zapotrzebowaniu na zdrowe posiłki, Powermeal dostarcza swoją dietę do większości miast i wsi na terenie Polski. Korzystając z usług tej marki, masz pewność co do jakości i świeżości produktów. Są one dostarczane od sprawdzonych dostawców. Cały zespół zdaje sobie sprawę, jak ważny jest dobór składników oraz ich wysoka jakość, dlatego dokładają wszelkich starań, aby dostarczyć to, co najlepsze.

Duży wybór diet, np. standard, wege, keto, paleo, lactose & gluten free potwierdza działania dostosowujące się do potrzeb klientów. Opcje doboru kaloryczności oraz ilości posiłków dodatkowo utwierdzają w przekonaniu, że najważniejsze jest zadowolenie klienta. Co więcej, możliwe jest także korzystanie z programu lojalnościowego, który został zaprojektowany dla jeszcze większych korzyści!

Powermeal to dieta, która została przygotowana z dużą ilością pasji oraz miłości. Menu jest ciągle doskonalone, aby dostarczyć jak najlepszych wrażeń smakowych i zaskakiwać klientów z dnia na dzień. Jaka dieta jest najlepsza? Taka, która będzie najbardziej smakowała! Tylko w Powermeal dzień testowy trwa aż 3 dni! Nie zwlekaj i znajdź swoją ulubioną dietę!

 

Źródło: artykuł sponsorowany