Dodano: 29 maj 2020r.

5 powodów, dla których warto ćwiczyć w domu

Kiedy nie masz możliwości zrealizowania treningu na siłowni czy w klubie fitness, wcale nie musisz rezygnować z aktywności! Ćwiczenia w domu to doskonała alternatywa dla każdego – bez względu na wiek, płeć czy poziom zaawansowania. Prezentujemy 5 powodów, dla których warto ćwiczyć w domu!

ćwiczenia w domu

 

1. Brak ograniczeń czasowych

Wyjście na siłownię wymaga od Ciebie dopasowania się do godzin funkcjonowania siłowni, a niekiedy też tego, jak wygląda sytuacja w klubie w określonych godzinach – np. po godz. 18 najczęściej sprzęty są niezwykle oblegane. Nie inaczej jest w przypadku zajęć fitness, bowiem musisz dopasować się do harmonogramu. Ćwicząc w domu, nikt ani nic Cię nie ogranicza – robisz trening wtedy, kiedy lubisz. Wystarczy wygospodarować godzinę po śniadaniu lub ćwiczyć w trakcie ulubionego serialu wieczorem.

2. Dopasowanie treningu do swoich potrzeb

Ćwiczenia w domu możesz skomponować tak, aby w pełni odpowiadały Twojemu celowi treningowemu. Nie ma tu znaczenia, czy ma to być stretching, trening cardio czy trening wzmacniający. W zaciszu własnego domu możesz robić kompletne treningi bez żadnych sprzętów lub wykorzystując różnego rodzaju akcesoria fitness i ciężary – np. taśmy, piłki, hantle (albo butelki z wodą) itp.

3. Poprawa samopoczucia i większa pewność siebie

Regularne wykonywanie ćwiczeń – czy to w domu, w ogrodzie, na siłowni czy w parku, świetnie wpłynie na Twoją kondycję fizyczną, ale też psychiczną. Samozaparcie, dążenie do celu i wytrwałość w postanowieniach z pewnością dobrze wpłyną na Twoje zadowolenie z siebie. Wprawdzie nie odnotujesz zalet płynących ze wspólnego, grupowego treningu i nie poznasz nowych osób, ale w pojedynkę również możesz się dobrze bawić. Wystarczy uruchomić program treningowy, jaki lubisz i ćwiczyć to, co sprawia Ci przyjemność!

4. Oszczędność finansowa

Ćwiczenia w domu nic nie kosztują! Nie musisz opłacać karnetu w klubie fitness czy na siłowni, wiązać się umowami i mieć odprowadzanych z wypłaty środków na poczet sportowej karty pracowniczej. Treningi w domu są zupełnie darmowe – chyba że zdecydujesz się na współpracę online z trenerem personalnym, wykupisz płatny program treningowy albo postanowisz zakupić sprzęt lub akcesoria fitness. Nie wydajesz też na modną odzież treningową – możesz ćwiczyć w tym, co lubisz.

5. Sposób na spędzenie wolnego czasu

Masz dość seriali, siedzenia na kanapie i podjadania słodyczy? W takim razie zastąp tę formę spędzania wolnego czasu dobrym treningiem! Ćwiczenia w domu mogą też być doskonałym pomysłem na wspólną aktywność z bliskimi. Z pewnością znajdziesz trening dopasowany do Waszych wspólnych upodobań lub możliwości albo samodzielnie go ułożysz.

Mamy nadzieję, że powyższe powody, dla których warto ćwiczyć w domu, zachęciły Cię, by ruszyć z kanapy i rozpocząć regularną praktykę domowych treningów. Korzyści jest znacznie więcej i jesteśmy pewni, że już po pierwszych ćwiczeniach je dostrzeżesz. Powodzenia!