Zabiegi stomatologiczne są często bardzo stresujące dla pacjentów, zwłaszcza jeśli w grę wchodzi mocno inwazyjna interwencja chirurgiczna wymagana na przykład przy ekstrakcjach zębów czy leczeniu kanałowym.
Znieczulenie miejscowe jest w stanie zniwelować ból towarzyszący takim zabiegom, jednak w ich trakcie pacjent nadal odczuwa duży dyskomfort, trzeba też pamiętać, że aplikacja znieczulenia miejscowego sama w sobie nie jest całkowicie bezbolesna. Dlatego w nowoczesnej stomatologii standardem staje się leczenie zębów pod narkozą. Mogą z niego korzystać zarówno dzieci, jak i dorośli – to świetny sposób na uniknięcie niepotrzebnego bólu i stresu.
Jak leczy się zęby pod narkozą?
Stomatologia pod narkozą, w przeciwieństwie do typowych zabiegów stomatologicznych wykonywanych w znieczuleniu miejscowym, wymaga zaangażowania dwóch lekarzy: dentysty i anestezjologa. Zadaniem anestezjologa jest przeprowadzenie wywiadu z pacjentem i wykonanie niezbędnych badań, dobranie na tej podstawie odpowiedniej dawki narkozy i formy aplikacji, a także wdrożenie jej, monitorowanie i kontrolowanie efektów w trakcie zabiegu oraz wybudzenie pacjenta po jego zakończeniu. W czasie, gdy narkoza działa, dentysta ma możliwość swobodnego działania i może przeprowadzić potrzebny zabieg bez pośpiechu i bez obaw o komfort pacjenta. W ten sposób wykonuje się zabiegi nie tylko z zakresu wspomnianej wcześniej chirurgii, ale też stomatologii zachowawczej, endodoncji czy implantologii. Więcej dowiesz się na Declinic.pl.
Czy leczenie zębów pod narkozą jest bezpieczne?
Stomatologia pod narkozą jest nie tylko wygodna – tak dla pacjenta, jak i dentysty – ale też bezpieczna. Przed każdym takim zabiegiem wykluczane są przeciwwskazania do znieczulenia ogólnego, takie jak zaburzenia krzepnięcia krwi, choroby serca czy uczulenie na którykolwiek ze składników środka znieczulającego. To daje pewność, że narkoza nie pociągnie za sobą żadnych groźnych powikłań. Jedyne, czego można się obawiać, decydując się na leczenie zębów pod narkozą, to efekty uboczne, wśród których wymienia się najczęściej zawroty głowy i senność. Na szczęście jednak są one tymczasowe i mijają w ciągu godziny.
Źródło: artykuł partnera