Dodano: 22 luty 2021r.

Zadbaj o zdrowe zęby swojego dziecka

O wykształcenie dobrych nawyków warto zadbać od najmłodszych lat. Jednym z nich jest dbanie o zęby oraz higienę jamy ustnej. Procentuje to w przyszłości – wizyty u dentysty nie będą wiązać się z koszmarnym przeżyciem i leczeniem bolesnych ubytków. Sprawdź, jak wybrać odpowiednie szczoteczki do zębów dla dzieci.

Zadbaj o zdrowe zęby swojego dziecka

 

Rozwiązania dla maluchów

Warto wiedzieć, że dbać o zęby maluchów powinniśmy już od pierwszych dni życia. Nawet jeśli ich jeszcze nie mają, pozwala to przyzwyczajać się do codziennej rutyny. Można w tym celu sięgnąć po szczoteczki do zębów dla dzieci marki Jordan. Specjalnie opracowana szczoteczka dla dzieci do 2 roku życia nie tylko pozwala wyrobić właściwe nawyki, ale przede wszystkim dba o higienie jamy ustnej malucha.  

Specjalnie skonstruowana krótka główka zapobiega włożeniu szczoteczki zbyt głęboko, a delikatne włosie masuje dziąsła. Jednocześnie niebieskie ubarwienie na jego części pokazuje, ile pasty powinniśmy użyć. Wygodna rączka może być wykorzystana jako gryzak w okresie ząbkowania. Rodzice muszą jednak czuwać i w pierwszych latach życia zawsze nadzorować mycie zębów.

A co gdy pojawią się już mleczaki? Wtedy można skorzystać ze szczoteczek do zębów dla dzieci w wieku 3 do 5 lat. Kolorowe grafiki na pewno przypadną im do gustu. Higienę jamy ustnej pociechy uznają za świetną zabawę. W tym wariancie szczoteczki posiadają podwójną gęstość włosia, dzięki czemu czyszczenie jest bardziej efektywne. Dodatkowo zaznaczono, ile pasty powinno się użyć. Warto sięgnąć po modele z klepsydrą, która odmierza dwie minuty – to pozwoli dziecku nauczyć się, ile czasu wymaga dokładne umycie zębów.

Poznaj szerszą gamę szczoteczek Jordan dla dzieci https://www.jordanpolska.pl/produkty/szczoteczki-dla-dzieci/

Coś dla starszych

Kiedy zaczynają pojawiać się pierwsze stałe zęby, trzeba zmienić szczoteczkę na właściwą. W tym celu Jordan stworzył modele dla dzieci w wieku 6-9 lat. Włosie posiada dwie długości, aby dokładnie dotrzeć do zębów trzonowych oraz trudno dostępnych przestrzeni. Tutaj również zastosowano podwójną gęstość miękkiego włosia, które lepiej czyści i masuje dziąsła. Efektowne, kolorowe uchwyty są ergonomiczne i świetnie pasują do dłoni dziecka.

Kiedy dziecko skończy już 10 lat, można skorzystać z rozwiązania, które w pełni przygotuje je na przejście na szczoteczkę dla dorosłych. Seria Hello Smile została stworzona dla młodych nastolatków – zawiera wszystkie najlepsze rozwiązania ze szczoteczek dla młodszych dzieci wzbogacone o dopasowany do ręki uchwyt oraz czyścik języka. Ten wiek to dobry czas, aby nauczyć, że higiena języka jest równie ważna, jak pozostałych części jamy ustnej. Dodatkowo jednokolorowe wykończenie sprawia, że szczoteczki są uniwersalne, a wbudowany magnes pozwala na higieniczne przechowywanie.