Dodano: 09 wrzesień 2022r.

W listopadzie rusza pierwsza edycja Festiwalu Filmów Naukowych

18-19 listopada 2022 w Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT Politechniki Warszawskiej odbędzie się pierwsza edycja Festiwalu Filmów Naukowych. Będzie to doskonała okazja do zobaczenia filmów pełnometrażowych i krótkometrażowych z szeroko rozumianej tematyki naukowej. Festiwal jest też okazją dla twórców materiałów wideo, którzy mogą zgłosić swoje prace do udział w konkursie.

W listopadzie rusza pierwsza edycja Festiwalu Filmów Naukowych

 

W listopadzie rusza pierwsza edycja Festiwalu Filmów Naukowych. W założeniu ma on być ogólnopolskim konkursowym przeglądem filmów o tematyce naukowej, w którym mogą wziąć udział dorośli i młodzież w wieku 16-40 lat. Festiwal prezentuje wszystkie gatunki filmowe, a podstawowym kryterium wyboru jest bliskość tematyki naukowej.

Okazja dla twórców materiałów wideo

Na program Festiwalu złożą się przegląd filmów pełnometrażowych oraz przegląd filmów krótkometrażowych. Festiwal jest też doskonałą okazją dla twórców, którzy mają w swoim portfolio filmy pasujące tematyką do wydarzenia.

Do konkursu głównego zakwalifikowanych zostanie maksymalnie 10 filmów pełnometrażowych oraz 15 filmów krótkometrażowych. Za film pełnometrażowy zostaną uznane filmy o czasie projekcji wynoszącym co najmniej 60 minut, a do kategorii filmów krótkometrażowych zostaną zakwalifikowane filmy o minimalnej długości 10 minut oraz maksymalnej 50 minut. W konkursie mogą brać udział wszystkie filmy, których oryginalna wersja językowa jest zrealizowana w języku polskim. Zgłoszenia są przyjmowane do 24 października 2022 roku. Formularz rejestracyjny znajduje się pod adresem: https://bit.ly/FestiwalFilmowNaukowych-Zgloszenia

Popularyzacja nauki

Festiwal Filmów Naukowych jest głosem, który ma na celu zaprosić społeczeństwo do rozmów o najnowszych odkryciach, technologii i szeroko pojętej nauce. Celem festiwalu jest popularyzacja i pogłębianie wiedzy, propagowanie najnowszej technologii i odkryć.  

W nauce widzimy dużo więcej niż tylko laboratoria i doświadczenia. To cały otaczający nas świat. Nasza planeta i środowisko. Czekamy na filmy, które poruszą nasze myślenie, zakwestionują nasze wartości, poszerzą wiedzę i pokażą świat. Chcemy zaprosić młodych reżyserów, naukowców, nauczycieli, artystów wizualnych, youtuberów, blogerów i wszystkich twórców filmowych do zaprezentowania efektów swojej wyobraźni. 


Źródło i fot.: Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT Politechniki Warszawskiej