Dodano: 09 sierpień 2022r.

Satelitarny monitoring upraw – czym jest i czy warto z niego korzystać?

Niejeden portal rolniczy zachęca czytelników do korzystania z satelitarnego monitoringu upraw. Ma to przynieść rolnikom szereg korzyści.

Satelitarny monitoring upraw – czym jest i czy warto z niego korzystać?

 

Czym jednak jest wspomniany monitoring i czy faktycznie zasługuje na zainteresowanie? Spróbujmy dowiedzieć się nieco więcej na temat tej innowacji.

Czym jest satelitarny monitoring upraw?

Satelitarny monitoring upraw, czyli na przykład satagro, umożliwia czy też ułatwia kontrolę aktualnego stanu upraw na poszczególnych polach, a także planowanie zabiegów agrotechnicznych. Dzięki tej nowoczesnej technologii rolnik może obserwować zróżnicowanie kondycji roślin na każdym polu, poczynając od samego siewu, aż po zbiory, co daje mu niezwykle cenną, kompleksową wiedzę na temat własnej działalności.

Takie narzędzia jak satagro są dodatkowo wyposażone w szereg innych narzędzi bardzo przydatnych rolnikom. Często wśród nich są: dostęp do danych historycznych, analiza opłacalności, szacowanie plonów, wspomaganie prób glebowych, czy dziennik wydarzeń i zabiegów. Już sama ta lista robi wrażenie – prowadzenie tych wszystkich katalogów osobno wymagałoby od rolnika tytanicznej pracy.

Rozwiązania te znacząco ułatwiają pracę szczególnie w dużym gospodarstwie. Przejrzysty plan działania zapewnia sprawne i terminowe wykonywanie poszczególnych czynności, jakie niemal każdego dnia czekają na rolników. Poza korzystaniem z tych narzędzi warto śledzić dobry portal rolniczy, aby być na bieżąco z takimi nowościami.

Czy warto korzystać z satelitarnego monitoringu upraw?

Z powyższego wynika, iż takie narzędzia jak satagro znacząco ułatwiają prowadzenie gospodarstwa rolnego. Dają przede wszystkim wgląd do tego, co w danej chwili dzieje się na polu. Rolnik może więc bez problemu kontrolować swoje uprawy niezależnie od tego, gdzie w danym momencie się znajduje. Rozwiązanie jest nowoczesne, innowacyjne, choć już coraz lepiej znane. Dobry portal rolniczy prezentuje już niejedno tego typu narzędzie i zachęca do korzystania z niego. Bo strony te z reguły w ogóle mają na celu fachowe doradztwo i pomoc w rozwijaniu gospodarstw. Nie ma tu więc żadnych wątpliwości, że satelitarne monitoringi i narzędzia służące do profesjonalnego zarządzania gospodarstwem, są warte uwagi. Wszystko to sprawdzi się zarówno w małym, jak i większym gospodarstwie.

 

Źródło: artykuł partnera