Dodano: 30 październik 2020r.

Pług do śniegu do ciągnika - jaki wybrać i dlaczego?

Pługi śnieżne należą do pojazdów bardzo często spotykanych na ulicach w sezonie zimowym. Odśnieżają drogi za pomocą wirnika lub lemiesza, zazwyczaj na zlecenie władz samorządowych. Pługi do śniegu stosowane są jednak także przez różne przedsiębiorstwa oraz osoby prywatne. Do szczególnie praktycznych rozwiązań należą pługi doczepiane do ciągnika, które zapewniają efektywność odśnieżania porównywalną z tradycyjnymi pojazdami.

Pług do śniegu do ciągnika - jaki wybrać i dlaczego?

 

Zastosowanie mocowanych pługów do śniegu

Mocowane pługi do śniegu wykorzystywane są przez właścicieli dużych obszarów mieszkalnych lub użytkowych. Ich zastosowanie sprawdza się wówczas, gdy inne metody oczyszczania dróg okazują się nieopłacalne lub zbyt czasochłonne. Dołączany pług jest w stanie stosunkowo szybko odśnieżyć spory obszar, nie wymagając przy tym dużych nakładów roboczych. Nowoczesne modele dysponują wieloma rozwiązaniami technologicznymi, które ułatwiają pracę oraz chronią maszynę przed uszkodzeniami.

Opcjonalne wyposażenie może dodatkowo podwyższyć komfort obsługi operatora sprzętu, a także poprawić efektywność oczyszczania. Pług do śniegu do ciągnika oferuje wiele opcji mocowania, co podnosi jego uniwersalność. Urządzenia te załączyć można także do traktorów, wózków widłowych czy kosiarek.

Niezbędne funkcje

Mocowane pługi do odśnieżania mogą posiadać różne funkcje, które poprawiają parametry ich działania. Dotyczy to np. opcji regulacji poszczególnych wartości pracy, takich jak szerokość ostrza czy kąt jego nachylenia. Taka optymalizacja pozwala na uzyskanie znacznie lepszego odśnieżania. Pług do śniegu do ciągnika może mieć stałą formę, bądź też umożliwiać ustawienie np. w literę Y cz V.

W ten sposób odśnieżanie przeprowadzić można nawet w trudno dostępnym terenie. Przydatną opcją są zabezpieczenia przeciw najechaniu, a także rozwiązania pozwalające na dostosowanie do różnych szerokości drogi. Pługi śnieżne powinny być dobrze chronione przed uszkodzeniami, w czym pomagają np. odbojniki, antywibracyjne zaciski czy bezstopniowo regulowane koła podporowe.

Wygoda montażu i bezpieczeństwo eksploatacji

Pług do śniegu na tył ciągnika powinien być łatwy w montażu. Jeżeli urządzenie ma współpracować z różnymi pojazdami, warto postawić na model uniwersalny. Sposób mocowania powinien zapewniać dużą swobodę użytkowania, dzięki czemu pług nada się do odśnieżania różnych obszarów.

Systemy łączenia w nowoczesnych modelach opierają się na sprawdzonych rozwiązaniach, takich jak np. trójpunktowe układy zawieszenia, płyty mocujące z podnośnikiem czy trójkątne sprzęgła. Niektóre pługi do odśnieżania dysponują też funkcją przełączania elektromagnetycznego dla pojazdów transportowych, z jednym obwodem sterowania działania dwustronnego.

Nie bez znaczenia pozostaje łatwość sterowania pługiem oraz wygoda jego eksploatacji. Przydatnym elementem wyposażenia maszyny do odśnieżania jest bez wątpienia bezoblodzeniowa klapa sprężynowa, która niweluje konieczność rozmrażania sprzętu po zakończeniu pracy. Pług do śniegu na tył ciągnika powinien być przy tym bezpieczny oraz ekonomiczny w użytkowaniu. Zapewniają to specjalne zagięcia w górnej i bocznej powierzchni osłony, które podwyższają stabilność korpusu osłony. Nowoczesne pługi do śniegu na tył ciągnika dysponują też odpornymi na ścieranie skrobakami z wkładką korundową.

Pługi do śniegu na tył ciągnika firmy Tuchel

Tuchel Maschinenbau GmbH to firma, która specjalizuje się w produkcji pługów śnieżnych i zamiatarek samojezdnych. Wiele produktów tej marki wyróżnia się dużym zaawansowaniem technologicznym oraz efektownym designem, a także zapewnia liczne korzyści użytkownikom. Pługi do odśnieżania Tuchel posiadają wiele nowoczesnych funkcji, oferują wyjątkowo prosty montaż i są bezpieczne w eksploatacji, dzięki czemu znacząco usprawniają realizację różnych prac porządkowych. Dodatkową zaletą jest możliwość uzupełnienia maszyn o wyposażenie opcjonalne, które dodatkowo zwiększa możliwości oferowane przez poszczególne modele. Nie bez znaczenia pozostaje także wytrzymałość pługów do śniegu Tuchel, zapewniająca bezawaryjną i długotrwałą eksploatację.

 

Źródło: artykuł sponsorowany