Dodano: 09 maj 2022r.

Jak wybrać korepetytora z języka angielskiego?

Jak wybrać korepetytora z języka angielskiego?

 

Przed rozpoczęciem wyboru korepetytora języka angielskiego warto sobie uświadomić, że żaden nauczyciel nie będzie idealny. Są jedynie tacy, którzy będą w stanie sprostać wymaganiom danych osób. Właśnie dlatego korepetycje z angielskiego są tak często wybierane również poza szkołą – można wybrać korepetytora, który naprawdę dotrze do osoby chcącej nauczyć się tego języka. Jak jednak wybrać dobrego korepetytora dla siebie? O tym mówimy poniżej. 

Kwalifikacje nauczyciela

Wiadome jest to, że chcemy, aby nauczyciel był wykwalifikowany. Nie tylko wiedza korepetytora się liczy, ale również to, że jest on w stanie ją odpowiednio przekazać. Niektóre osoby są po specjalnych szkoleniach, po których dostaje się odpowiedni certyfikat. Inni z kolei ukończyli studia, aby następnie zostać korepetytorem. 

Sposób nauczania

Każdy korepetytor wykładający język angielski ma swój własny sposób na to, w jaki sposób nauczać ten język. Dobrze by było, gdybyś wiedział, jaki styl nauczania preferujesz, abyś na bazie tej wiedzy następnie wybrał odpowiedniego korepetytora. Niektórzy korepetytorzy uważają, że najważniejszą częścią nauki jest rozmowa oraz swobodne podejście do nauczanej osoby. 

Z kolei inni korepetytorzy wolą uczyć w sposób bardziej zorganizowany, więc dzielą lekcje na mówienie, słuchanie, pisanie oraz czytanie. Sprawdź, w jaki sposób korepetytor prowadzi lekcje – dobrze, jeśli ma doświadczenie w tym, co robi i to on nadaje bieg lekcji. Zauważ jednak, czy korepetytor słucha Twoich sugestii, na przykład zmienia kolejność nauki, kiedy Ty tego potrzebujesz. To właśnie oznacza, że wybrałeś odpowiedniego korepetytora. 

Materiały korepetytorów

Wybór korepetytora, który prowadzi prywatne lekcje angielskiego, może być również dokonany na podstawie materiałów, z których korzysta. Niektórzy nauczyciele do prowadzenia lekcji wybierają popularne materiały, które są ogólnodostępne. Jeśli już je znasz, to możliwe, że lepszą opcją dla Ciebie będzie korepetytor ze swoimi własnymi materiałami, które zostały przygotowane specjalnie dla danego ucznia. 

Warto pamiętać, że dopóki nie spróbujesz próbnej lekcji z danym korepetytorem, nie będziesz wiedział, czego możesz oczekiwać. Mogą jednak pomóc Ci opinie na temat nauczycieli, chociaż wiadomo, że każdy uczeń może mieć trochę inne wymagania. 

 

Źródło: artykuł partnera, fot. CC0 Public Domain/ PxHere