Dodano: 18 listopada 2022r.

Czy warto wysyłać dziecko na obóz językowy, gdy jest niechętne do nauki?

Obozy językowe i tematyczne są ofertą starannie zorganizowanych wyjazdów, podczas których w niestandardowy sposób przyswajana jest wiedza z zakresu znajomości języka obcego, kultury i zwyczajów danego kraju oraz, w przypadku wyjazdów tematycznych, szerokiego zakresu wiedzy, związanej z daną dziedziną. Obozy zimowe organizowane są na terenie Wielkiej Brytanii. Jeżeli dziecko lub nastolatek niechętnie przyswaja wiedzę z zakresu języka obcego obóz językowy jest najlepszym pomysłem na zachęcenie go do nauki.

Czy warto wysyłać dziecko na obóz językowy, gdy jest niechętne do nauki?

 

Obozy tematyczne

Wyjazd ze sprawdzonym, doświadczonym organizatorem to gwarancja bezpieczeństwa oraz doskonałego zagospodarowania czasu podczas obozu. Kolonie Atas zapewniają przede wszystkim poziom i rodzaj prowadzonych zajęć dostosowany do poziomu umiejętności uczestników. Umożliwiają również integrację w grupach. Podczas wyjazdu nie ma standardowych lekcji, kojarzących się dzieciom z zajęciami w szkole. Zamiast tego język obcy lub umiejętności (w przypadku obozów tematycznych) zdobywane są podczas codziennych zajęć, zwiedzania, a także niestandardowych form aktywizacji do nauki. Obozy zimowe łączą w sobie zalety poznawania ciekawych miejsc, ludzi, a także zdobywanie nowych umiejętności.

Czy dziecko na co dzień niechętne do nauki zdobędzie tam wiedzę?

Przed egzaminami, weryfikującymi umiejętności u dziecka szczególnie ważne jest zdobycie i ugruntowanie wiedzy. Jeżeli dziecko niechętnie bierze udział w standardowych zajęciach, wyjazd na kolonie Atas jest doskonałą alternatywą. Dzięki autorskim metodom, zaangażowaniu opiekunów oraz licznym atrakcjom, nie będzie czasem straconym. Nawet najbardziej oporne na wiedzę przypadki muszą uczestniczyć w codziennym, obozowym życiu, a poprzez wykonywanie prostych zadań i czynności przyswajać wiedzę, pokonywać barierę językową i przede wszystkim czerpać radość z odkrywania nowych możliwości. 

 

Źródło: artykuł partnera, fot. woodleywonderworks/ Flickr/ CC BY 2.0