Dodano: 07 styczeń 2020r.

4 sposoby na walkę ze smogiem. Ty też możesz mieć dobry wpływ na planetę!

Smog coraz bardziej daje się nam we znaki. Staramy się walczyć z nim na różne sposoby. Poniżej garść informacji związanych z tym tematem. Przekonaj się, że ty również możesz mieć wpływ na nasze wspólne środowisko. A przy okazji polepszyć swój stan zdrowia.

Panele słoneczne na dachu

 

Dlaczego smog nam szkodzi?

Smog to przede wszystkim efekt palenia mułem, miałem i tworzywami sztucznymi, śmieciami. Przyczynia się do tego również ogrzewanie domów za pomocą węgla oraz paliw stałych. Oprócz tego wśród głównych winowajców znajdują się przestarzałe kotły i piece, a także nieodpowiednie rozpalanie i praktyki grzewcze.

Taki dym szkodzi nam ze względu na zawarte w nim m.in.: metale ciężkie, tlenki azotu, dwutlenek siarki. Niestety przyczyniają się one do powstawania wielu chorób układu oddechowego, a także układu krążeniowego. Nierzadko powodują reakcje alergiczne, zapalenia górnych dróg oddechowych, a nawet nowotwory. Dlatego tak ważna jest troska o nasze wspólne dobro, czyli czyste powietrze. Oto jedne z cenniejszych sposobów na drodze do tego celu.

1. Zielona energia – pokonaj smog

Walka ze smogiem to także skorzystanie z możliwości, jakie daje zielona energia. Jedną z opcji jest zainwestowanie w solary, które bazują na niewyczerpalnym źródle energii, czyli słońcu. Dodatkowo jest to cenna inwestycja na lata, odpowiednio użytkowane i prawidłowo zainstalowane kolektory mogą służyć bardzo długo. Solary to poza tym urządzenia bardzo nowoczesne, nie emitują hałasu, a także żadnych szkodliwych spalin. Sprawdź więcej na https://www.hewalex.pl/

2. Zmiana środka transportu

Korki i wysokie koszty utrzymania auta to największe minusy dojeżdżania nim do pracy. Jednocześnie decydując się na takie rozwiązanie, przyczyniamy się do powstania smogu. Ciekawą opcją jest zdecydowanie się na coś innego, bardziej ekologicznego. Sprawdź, jakie korzyści przyniesie ci skorzystanie z opcji, którą są spacery lub jazda na rowerze. A przy okazji zadbaj o swoją kondycję i zdrowie.

3. Domowy, zielony ratunek

Warto ponadto postawić na rośliny zielone, które bardzo skutecznie filtrują nasze powietrze. Dobrze jest mieć u siebie w domu taką małą hodowlę. Wpłynie ona nie tylko na wystrój wnętrza i nasz nastrój, ale też skutecznie oczyści powietrze, którym oddychamy.

4. Właściwe rozpalanie w piecu

Jeżeli masz w swoim domu piec lub kominek, pamiętaj, że bardzo ważny jest sposób, w jaki korzystasz z takiego rozwiązania. Przede wszystkim nie spalaj w nim nieodpowiednich rzeczy (np. śmieci), ale decyduj się na właściwe drewno sezonowane. Do tego zawsze korzystaj z pieców, które mają bardzo dobry stan techniczny, a kiedy w nich rozpalasz, zawsze zaczynaj od góry.

 

Źródło: Artykuł partnera