Dodano: 12 sierpień 2019r.

Zalety pracowni terminalowej

Jeszcze kilka lat temu wyposażenie pracowni komputerowej było bardzo drogie. Każde stanowisko pracy musiało zostać wyposażone w własny sprzęt. Podłączenie urządzeń oraz konfiguracja komputera to trudne i czasochłonne zadanie. Administracja siecią również bywa problematyczna. Właśnie dlatego warto jest rozważyć wdrożenie pracowni terminalowej. Jest to rozwiązanie, które posiada niemal same zalety.

Pracownia komputerowa

 

Oszczędność pieniędzy

Terminal komputerowy sprawia, że możemy zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych. W tym przypadku każde stanowisko pracy jest podłączone do jednego urządzenia. Oczywiście przestrzeń dyskowa podzielona jest na dowolną liczbę stref. Nie trzeba obawiać się o brak prywatności. Uczniowie nie mają dostępu do informacji znajdujących się w strefie nauczyciela. Administrator może swobodnie regulować zasady udostępniania oraz przesyłania danych. Niskim kosztem stworzymy pracownię, która będzie funkcjonalna oraz komfortowa w użytkowaniu.

Komfort eksploatacji

Mogłoby się wydawać, że terminal komputerowy nie jest zbyt wygodny w eksploatacji. Nic bardziej mylnego! Jest to prawdziwe wybawienie dla administratora, który zmian w ustawieniach dokonuje wyłącznie raz. Podobnie jest w przypadku instalacji aplikacji, czy też zabezpieczeń. Efekty są widoczne natychmiast na wszystkich stanowiskach komputerowych. Pracownia terminalowa jest wygodna również dla użytkowników. Nie odczuwają oni tego, że nie posiadają własnego komputera. Mogą jednak zapomnieć o problematycznym zapisywaniu plików na urządzeniach zewnętrznych, czy też płytach CD. Zaletą jest również brak konieczności użytkowania skrzynki mailowej.

Bezpieczeństwo danych

Terminalowa pracownia komputerowa gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa danych. Urządzenie nie posiada klasycznego systemu operacyjnego, który jest narażony na wirusy, czy też szkodliwe oprogramowanie. Dzięki temu przechowywane dane są w pełni bezpieczne. Nie musimy obawiać się, że wpadną one w niepowołane ręce. Zmniejsza się także prawdopodobieństwo cyber-przestępstwa.

Tania eksploatacja

Stworzenie pracowni komputerowej to nie wszystko. Ważne jest również to, aby nie była ona droga w użytkowaniu. Jest to szczególnie ważne, jeśli posiadamy ograniczony budżet. W standardowej pracowni znajduje się kilkanaście komputerów. Każdy z nich wymaga konserwacji oraz systematycznych napraw. Nie zapominajmy również o zużyciu prądu. Terminal komputerowy jest jeden, a więc koszt użytkowania będzie kilkanaście razy niższy. Oszczędność odczuwalna jest już po pierwszym miesiącu.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Odwiedź https://pracowniaterminalowa.pl/pracownia-komputerowa

 

Źródło: Artykuł partnera