Dodano: 11 maj 2017r.

Tesla rozpoczęła sprzedaż solarnych dachówek

Elon Musk ogłosił na Twitterze, że Tesla rozpoczęła przyjmowanie zamówień na solarne dachówki. Produkt ma być objęty wieczystą gwarancją.

Solarne dachówki Tesli

 

Zamówienia, jak twierdził Musk, będzie można składać z większości krajów świata. Pierwsze z nich będą realizowane pod koniec roku dla Stanów Zjednoczonych, a dla reszty świata w przyszłym roku.

Dachówki od Tesli wyglądają jak zwyczajne dachówki, jednak w połączeniu stworzą ogromny panel fotowoltaiczny wielkości całego dachu. W ofercie dostępne są cztery wzory: czerwone lub czarne, z teksturą lub gładkie.

„Dachówki Tesli wykonane z hartowanego szkła są zdecydowanie bardziej trwalsze od zwyczajnego pokrycia dachowego. Dlatego oferujemy najlepszą gwarancję w branży – cały okres istnienia Twojego domu lub wieczność, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej” – czytamy na stronach Tesli.

Cena za stopę kwadratową (0,09 m2) ma wynieść blisko 22 dolary. To sprawia, że dachówki nie będą należeć do najtańszych. Jednak Musk twierdzi, że będzie się to opłacało poprzez zmniejszenie lub wyeliminowanie rachunków za energię.

Musk poinformował również, że specjaliści z Tesli stworzyli specjalny kalkulator, który obliczy, ile będzie kosztowało zastąpienie starego dachu dachówkami solarnymi i ile będzie można uzyskać z niego energii. Kalkulator bierze pod uwagę m.in. powierzchnie dachu, ilość światła słonecznego w obszarze miejsca zamieszkania kupującego czy cenę energii.

 

Źródło: Futurism, Twitter, Tesla