Dodano: 18 listopada 2016r.

Papierowy kask dla rowerzystów z nagrodą James Dyson 2016

W tegorocznej edycji nagród fundacji Jamesa Dysona zwyciężyła Isis Shiffer z projektem papierowego, składanego kasku dla rowerzystów. Laureatka otrzymała 45 tysięcy dolarów, a Pratt Instytute, gdzie studiuje dodatkowo zainkasował 7,5 tysiąca dolarów.

EcoHelemt - papierowy kask dla rowerzystów


Papierowy kask, który otrzymał nagrodę James Dyson 2016 nazywa się EcoHelemt. Wykonany jest w całości z kartonu. Kask można złożyć do niewielkich rozmiarów, co pozwala na łatwe przenoszenie go. Doskonale chroni głowę przed uderzeniami nie ustępując przy tym tradycyjnym kaskom. Wzorowany jest na konstrukcji plastrów miodu, co pozwala równomiernie absorbować siłę uderzenia chroniąc rowerzystę przed kontuzją.

Projekt pochwalił sam James Dyson, założyciel fundacji, która przyznaje nagrody. Pochwalił on EcoHelmet za proste i eleganckie rozwiązanie problemu. Do tego zwrócił uwagę na niskie koszty produkcji kasku. – Mam nadzieję, że w przyszłości EcoHelmet będzie używany przez rowerzystów na całym świecie – przyznał Dyson w oświadczeniu.

James Dyson to brytyjski projektant urządzeń przemysłowych. Majątek zbił na odkurzaczach. W 2002 roku powołał do życia fundację, która za główny cel obrała sobie promocję wzornictwa oraz inżynierii przede wszystkim wśród studentów.

 Źródło: jamesdysonfoundation.com, ecohelmet.com Fot. Ecohelmet.com