Dodano: 26 listopada 2019r.

Odpowiedź na alkoholizm? Sprawdź, czym jest esperal

Według badań ponad 3 miliony Polaków pije alkohol w sposób zagrażających ich zdrowiu oraz życiu. Ludzi uzależnionych i nadużywających płynu etylowego jest od 600 do 800 tysięcy. Każda kropla decyduje o rozpoczęciu się uzależnienia. Roczny wskaźnik wypijanego alkoholu rośnie z każdym rokiem. Okazuje się, że jedynie jedna osoba na sześć decyduje się na leczenie. Wynika to głównie z braku wiedzy oraz strachu przed wykonaniem kroku w kierunku trzeźwości. Bezpieczną odpowiedzią na uzależnienie jest wszywanie esperalu we Wrocławiu.

Alkoholizm

 

Fazy alkoholizmu a esperal

Choroba alkoholowa ma indywidualny charakter w przypadku każdej osoby. Wyróżnione są jej powody oraz przyczyny rozwoju, lecz nigdy nie można być pewnym, co będzie miało największy wpływ na człowieka. Jeśli chodzi o postępowanie alkoholizmu, to można wyróżnić 4 różne fazy tego zaburzenia. Uzależnienie rozpoczyna się od sporadycznego picia alkoholu, a następnie zwiększenia jego zapotrzebowania, aby odczuć upojenie. Później przeistacza się w etap ostrzegawczy, kiedy to powstają luki pamięciowe. Faza krytyczna oznacza utratę panowania nad spożywanym płynem etylowym, a ta przewlekła kojarzy się z ciągiem alkoholowym. Która z nich jest odpowiednia na podjęcie leczenia z użyciem esperalu we Wrocławiu? Każda, ponieważ wszywka alkoholowa (esperal) jest zawsze skuteczna i można ją wszyć w sytuacji, gdy nie ma żadnych przeciwwskazań zdrowotnych. Osoba uzależniona powinna być także odpowiednio przygotowana przed implantacją esperalu. Konieczna przede wszystkim jest pełnoletność oraz trzeźwość na 12-48 godzin przed zaszyciem alkoholowym.

Alkohol

Esperal z alkoholem - reakcja organizmu

Wiele osób boi się rozpocząć leczenie. Nie wiedzą dokładnie, od czego zacząć leczenie i gdzie szukać pomocy. Jednakże, gdy aspekty te stają się jasne, głównie wybierany jest esperal. Wrocław, chociażby oferuje alkoholikom pomoc lekarską w klinikach leczenia uzależnień. Choroba alkoholowa jest na tyle specyficznym zaburzeniem, że do tej pory nie opatentowano jednego lekarstwa, które mogłoby ją wyleczyć. Lekarze zgodnie twierdzą, że najbardziej skuteczny jest esperal. Zabieg jest bezpieczny, mało inwazyjny, a dodatkowo bezbolesny ze względu na stosowane znieczulenie miejscowe. Reakcja organizmu na alkohol bywa różna i podobnie jest w przypadku esperalu oraz płynu etylowego. Jak dokładnie działa esperal? Jeśli alkoholik zdecyduje się na wypicie płynu etylowego, może doświadczyć silnych objawów kaca takich, jak ból głowy, nudności, wymioty, złe samopoczucie, niepokój, bezsenność, kołatanie serca, ogólnie zły nastrój, zaniepokojenie i problemy ze snem. Jednakże wszystkie symptomy pojawiają się od razu i trwają nawet do 10 godzin. Gorzej, gdy taka sytuacja powtarza się kilkakrotnie. Stały powrót do picia skutkuje silnym działaniem esperalu. Wtedy chory może stracić wzrok, uszkodzić serce, wątrobę bądź inny narząd, a także doświadczyć halucynacji bądź psychozy. Powrót do nałogu niekiedy kończy się śmiercią. Alkoholicy, wiedząc o tym, co może się wydarzyć, wybierają życie w trzeźwości. Oczywiście stan ten nie jest wieczny. Szacuje się, że esperal działa od 8 do 12 miesięcy. Zaszycie alkoholowe jest szczególnie skuteczne, gdy uzależniony łączy farmakologię (esperal) i metody psychologiczne. 

Wszycie esperalu? Tylko w klinice

Chociaż implantacja esperalu we Wrocławiu trwa tylko 30 minut i nie wymaga późniejszej hospitalizacji, to tego typu ingerencja chirurgiczna powinna odbyć się w specjalistycznej klinice. W województwie dolnośląskim znany jest Disulmed Wrocław, który od lat oferuje kompleksowe leczenie choroby alkoholowej, bazując na esperalu. Cena zaszycia alkoholowego waha się od 450 zł (bez ceny leku) wzwyż, ze względu na standard zabiegu. W klinikach zazwyczaj stosuje się esperal w formie wszywki alkoholowej, lecz lek dostępny jest także w tabletkach doustnych. Wymaga to jednak większej systematyczności, gdyż esperal trzeba przyjmować w określonych porach i pamiętać o odpowiednim dawkowaniu. Wszywka alkoholowa natomiast implantowana jest na stałe w niewidocznym miejscu.

 

Źródło: Artykuł partnera